Menu
X
image

W jaki sposób przygotować się do operacji zaćmy ?

W jaki sposób przygotować się do operacji zaćmy ? Jest to często zadawane pytanie przez pacjentów.

Po stwierdzeniu zaćmy przez lekarza i wyrażeniu zgody na operację, pacjent powinien zostać skierowany do specjalistycznej kliniki lub oddziału szpitalnego zajmującego się specjalistycznie chirurgią oka.

W klinice pacjent zostanie poddany szczegółowym badaniom okulistycznym, które mają na celu dokładne określenie stanu struktur oka, wykluczenie przeciwwskazań oraz określenie rodzaju (jednoogniskowa czy wieloogniskowa) i mocy optycznej soczewki, jaka ma zostać wszczepiona.

Do badań specjalistycznych i koniecznych należy pachymetria rogówki oraz biometria ultrasonograficzna oka a także:

                    badanie ostrości wzroku,

                    badanie oka w lampie szczelinowej,

                    badanie pola widzenia,

                    badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego,

                    badanie dna oka.

 W ramach przygotowania do operacji zaćmy pacjent powinien zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego, aby przeprowadzić bilans ogólnego stanu zdrowia.

Szczególny nacisk powinien zostać położony na diagnostykę układu krążenia, układu oddechowego, cukrzycy i nadciśnienia tętniczego.

Po przebytych badaniach, lekarz na podstawie wyników, kwalifikuje pacjenta do zabiegu w wyznaczonym terminie.

Pacjent operowany nie musi być na czczo, ale lepiej nie spożywać posiłków na kilka godzin przed przybyciem do Kliniki. Pacjenci chorzy na cukrzycę powinni zachować normalny rytm posiłków i insulinoterapii.

Przed operacją pacjent nie powinien zmieniać dawkowania leków, które przyjmuje codziennie. Na 2 dni przed planowaną operacją pacjent powinien wkraplać do przygotowywanego oka krople antybiotykowe 4 x dziennie, a w dniu operacji należy założyć wygodne ubranie, zabrać piżamę lub koszulę nocną, obuwie domowe i mały ręcznik; wskazane jest przybycie z osobą towarzyszącą.

Przewidywany czas pobytu w Klinice wynosi kilka godzin, po którym pacjent wraca do domu.

No Tag have Found!
Back To Home

© Copyright 2017 Zaćma bez kolejek – Bezpieczny Zabieg. Logowanie. Panel administracyjny.