Menu
X

Artroskopia stawu kolanowego

image

Pierwsza część zabiegu ma charakter diagnostyczny, dalszy przebieg ma charakter zabiegowy. Podczas zabiegu do stawu wprowadzane są miniaturowe instrumenty chirurgiczne, umożliwiające przeprowadzenie niezbędnych czynności przez operującego lekarza. Całość czynności wykonywana jest pod znieczuleniem.

Artroskopia kolana to zabieg operacyjny podczas którego do stawu wprowadzany jest artroskop (urządzenie o kształcie cienkiej rurki). Urządzenie wsuwa się poprzez nieduże nacięcie w okolicy stawu, a następnie do wnętrza wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej w celu co ułatwia obejrzenie wnętrza stawu za pomocą wprowadzonej do środka kamery. Obraz z kamery wyświetlany jest na ekranie i lekarz może ocenić wszystkie elementy stawu oraz jego okolic.

Artroskopię kolana w celach diagnostycznych wykonuje się najczęściej w przypadku: 

  • kontuzji i urazów kolana oraz bólów niewyjaśnionego pochodzenia, 
  • starczych zmian zwyrodnieniowych czy procesów nowotworowych. 

Poza diagnostyką stawu kolanowego artroskopię stosuje się do celów zabiegowych tj. przeszczepu chrząstki stawowej, usunięcia błony maziowej, rekonstrukcji łąkotki, usunięcia uszkodzonych części więzadeł kolana.

Bardzo ważne jest aby pacjent po artroskopii kolana ściśle przestrzegał zaleceń lekarza, gdyż skutki zbyt szybkiej aktywności mogą spowodować zniweczenie efektów operacji. Należy odpoczywać i siedzieć z uniesioną nogą, a chodzić początkowo wyłącznie o kulach. W miarę powrotu do pełni sił można powoli zwiększać obciążenie nogi poprzez zwiększanie częstotliwości chodzenia. Z jednej strony nie wolno wykonywać gwałtownych ruchów, a z drugiej strony niewskazana jest długotrwała jedna pozycja, czy stojąca, czy siedząca.

Po zabiegu artroskopii kolana konieczna jest rehabilitacja. Ćwiczenia powinny być wykonywane pod okiem specjalisty (rehabilitanta, fizjoterapeuty) jak najszybciej po zabiegu, co zwykle ma miejsce jeszcze w klinice. Standardowa rehabilitacja po artroskopii stawu kolanowego powinna trwać nawet do trzech miesięcy.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecani lekarze
kwiecień 17, 2019
kwiecień 17, 2019
pl Polish
X