Menu
X

Rozwój zaćmy a styl życia i dieta. Co ma wpływ na wzrok?

image

Jaki wpływ na rozwój zaćmy ma styl życia i dieta?

O zaćmie w wielu przypadkach mogą decydować czynniki genetyczne, wypadki, wady wrodzone, ale także choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, zaburzenia funkcjonowania tarczycy czy niski poziom wapnia we krwi. Choroba ta dotyczy głównie osób starszych, jednak należy pamiętać, iż długość życia znacznie się wydłuża i osób w wieku podeszłym jest coraz więcej.

Oczy należy zadbać wtedy, gdy jeszcze nie mamy z nimi kłopotów. Oczy muszą tak jak cały organizm, również odpoczywać, szczególnie w czasach, gdy korzystamy bardzo dużo z komputerów, smartfonów i telewizji.

Nośmy okulary z filtrem oraz kapelusze przeciwsłoneczne. Niezbędne jest prawidłowe oświetlenie pomieszczeń w których przebywamy i pracujemy.

Na pogorszenie stanu naszych oczu, ma również stosowanie różnych leków sterydowych czy psychiatrycznych. Poddawajmy się regularnym badaniom okulistycznym.

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na nasz wzrok jest odpowiednia higiena życia oraz prawidłowa dieta. Musi być ona bogata w antyoksydanty oraz wapń. Wykluczmy z diety cukry proste oraz produkty wysoko przetworzone.

Zadbajmy by w naszej diecie było dużo warzyw i owoców: zielone sałaty, szpinak, marchew, buraki, pomidory, winogrona ciemne, jagody, borówki. Najlepsze przepisy wegetariańskie i wegańskie na stronie Wegetariańska Kuchnia.

Rozwój zaćmy a styl życia i dieta.

Jedzmy dużo kasz, roślin strączkowych, orzechów, nasion, tłoczone na zimno oliwy i dobrej jakości oleje.

Jeśli lekarz zdecyduje, iż jedynym dla nas wyjściem jest operacja wymiany soczewki, zaakceptujmy ten fakt. Na szczęście operacje zaćmy w Polsce są na bardzo wysokim poziomie i pomagają odzyskać prawidłowe widzenie.

 

~artykuł sponsorowany
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!