Menu
X

Jak przygotować się do zabiegu witrektomii

image

Zabieg witrektomii w okulistyce nazywany bywa “ostatnią deską ratunku”. Faktycznie, obecnie operacja ta jest rozwiązaniem dla pacjentów ze schorzeniami siatkówki, którzy jeszcze kilka lat temu zagrożeni byli utratą wzroku. Lekarz decyduje o kwalifikacji do operacji witrektomii po wykonaniu bardzo dokładnych badań kwalifikacyjnych oraz analizie przypadku choroby pacjenta. Bardzo ważna jest również kwalifikacja anestezjologiczna. Sama operacja, choć niezwykle nowoczesna i ratująca wzrok, obarczona jest ryzykiem powikłań, zarówno śródoperacyjnych, jak i po operacji.

Na 2-3 tygodnie przed operacją pacjent jest badany przez anestezjologa. Gdy lekarz potwierdzi, że nie ma zagrożenia życia, rozpoczyna się przygotowanie do zabiegu. 2-3 dni przed planowaną witrektomią pacjent musi stosować krople z antybiotykiem, żeby wyeliminować bakterie z worka spojówkowego. Mogłyby one wywołać stan zapalny w oku i komplikacje po operacji. Pacjent przystępujący do operacji musi być zdrowy i przebadany internistycznie. Przeciwwskazaniem jest stan zapalny toczący się w organizmie lub nieodpowiednie ciśnienie tętnicze czy nieprawidłowy poziom cukru we krwi. Przed przystąpieniem do operacji należy uregulować stan swojego zdrowia.

Podczas operacji, miejscowo podawany jest lek znieczulający i jest to zastrzyk w okolice oka. Jeśli jest taka potrzeba, w trakcie trwania operacji można podać kolejną porcję leku znieczulającego.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecani lekarze
30 stycznia, 2023