Menu
X

Jedyna skuteczna metoda przywracania brwi? Dowiedz się jak działa przeszczep brwi

image

Brwi stanowią oprawę oka i powodują, że twarz nabiera wyrazu. Niestety, na skutek różnych dolegliwości, wypadków lub nieprawidłowo wykonanych zabiegów kosmetycznych może dojść do ich utraty. W takiej sytuacji rozwiązaniem może być przeszczep brwi wykonany nowoczesnymi metodami transplantacyjnymi.

Kiedy może dojść do utraty brwi?

Nadmierne wypadanie włosów z brwi może mieć różne przyczyny. W większości przypadków są one powiązane z określonymi schorzeniami, ale również mogą być efektem trybu życia. Często zdarza się, że wtedy, gdy u pacjenta pojawia się wypadanie włosów, przerzedzeniu także ulegają jego brwi. Problem ten może pojawić się także u osób zdrowych – wówczas najczęściej jest to kwestia błędów kosmetycznych.

Przyczyny utraty brwi:

– zaburzenia hormonalne, w tym choroby tarczycy

– infekcje bakteryjne, grzybicze

– przypalenia i poparzenia

– mechaniczne uszkodzenia skóry

– nieprawidłowa, uboga dieta

– częste regulowanie brwi osłabiające włoski

– genetyczne skłonności do wypadania brwi

Jak można przywrócić brwi?

Gdy dochodzi do znacznego przerzedzenia brwi, istnieje kilka sposobów, aby nadać im gęstszy, a tym samym bardziej estetyczny wygląd. Najprostszym sposobem na poprawę wyglądu brwi jest makijaż. Niestety, efekty nie są trwałe i z bliska widać, że nie są one naturalne. W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać także z zabiegów polegających na mikropigmentacji oraz na microbladingu – to rodzaje tatuażu, które dają trwalszy efekt. Jednak również w tym przypadku włoski są tylko imitowane. Najlepszym sposobem, by uzyskać naturalny rezultat, jest przeszczep brwi. To zabieg prowadzony analogicznie jak przeszczep włosów. Pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów, dlatego dzisiaj cieszy się dużym zainteresowaniem.
przeszczep brwi

Przeszczep brwi – na czym polega?

Zabieg przeszczepu brwi polega na przeniesieniu włosów wraz z ich mieszkami włosowymi z okolicy dawczej do okolicy biorczej. Jest to rodzaj autotransplantacji, ponieważ włoski są pobierane i wszczepiane u tego samego pacjenta. Obecnie najbardziej popularną metodą przeszczepu brwi, która stosowana jest także do przeszczepu włosów, jest metoda FUE (Follicular Unit Transplantation). Coraz więcej gabinetów stosuje też bardziej zaawansowaną metodę FUE, czyli S.A.F.E.R. (Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation).

Transplantacja metodami FUE oraz S.A.F.E.R. polega na pobraniu pojedynczego zespołu mieszkowego z miejsca dawczego, na przykład skóry głowy lub innego miejsca na ciele, a następnie na ocenie jego kondycji i przeszczepieniu go w miejsce biorcze. Nie pobiera się wtedy całego pasa skóry, jak miało to miejsce w przypadku starszej generacji metody STRIP. Całkowity czas trwania zabiegu to od 2 do 3 godzin.

Przeszczep brwi polegający na pobieraniu pojedynczych zespołów mieszkowych jest dla pacjenta bezpieczniejszy, nie pozostawia widocznych blizn, a także nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji. Jest też wysoce skuteczny – rezultaty widoczne są już po zakończeniu zabiegu, lecz na ostateczny efekt należy zaczekać około 12 miesięcy.

Gdzie można wykonać przeszczep brwi?

Aktualnie przeszczep brwi jest zabiegiem cieszącym się coraz większym powodzeniem i oferuje go rosnąca liczba gabinetów, w tym klinika MD Medmix. Z procedury można skorzystać w tych placówkach, których specjalnością jest przeszczep włosów. Zatem wtedy, gdy dochodzi do nadmiernego wypadania brwi, ich przerzedzenia lub nawet całkowitej utarty, istnieje sposób, by znów przywrócić ich naturalny wygląd. Zabieg przeszczepu włosów daje naturalne i trwałe rezultaty.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X