Menu
X

Który nawilżacz powietrza nie szkodzi zdrowiu?

image

Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre a wraz z nim problem suchego powietrza w mieszkaniach. Kiedy poziom wilgotności spada poniżej 40% staje się to bardzo niekorzystne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Warto wtedy zastanowić się nad zakupem nawilżacza powietrza – sprawdź, jaki wybrać, by pomagał a nie szkodził.

Suche powietrze nie wyjdzie na zdrowie

Ogrzewanie pomieszczeń jesienią i zimą oraz niemal zerowy przepływ powietrza sprawiają, że powietrze staje się suche a wraz z nim:

  • zwiększa się podatność na choroby;
  • nasilają się objawy alergii;
  • skóra i włosy przesuszają się;
  • spojówki są ciągle podrażnione.

Niski poziom wilgotności nie jest również dobry dla sprzętów drewnianych i podłóg, które szybciej niszczeją, jak również dla roślin domowych.

Jak nawilżyć powietrze?

Najlepszym rozwiązaniem na ten problem jest nawilżacz powietrza, jednak łatwo zgubić się w ilości propozycji dostępnych na rynku.

Nie każdy nawilżacz powietrza jest obojętny dla naszego zdrowia.

 

1. Ultradźwiękowy nawilżacz powietrza

Jego niewłaściwa eksploatacja, tj. stosowanie nieodpowiedniej wody, może być szkodliwe. Jeśli użyjemy zwykłej wody z kranu, ultradźwięki rozbiją jej cząsteczki wraz ze wszystkim, co się w tej wodzie znajduje, a więc bardzo często zanieczyszczenia, bakterie, pleśń i minerały, które w rozproszonej formie mogą szkodzić płucom.

Przy ultradźwiękowym nawilżaczu powietrza najlepiej używać wody destylowanej lub poddanej odwróconej osmozie, co niestety zwiększa koszty.

Ultradźwięki to też niepolecany wybór dla właścicieli zwierząt domowych, dla których mogą być one drażniące.

Zaletą ultradźwiękowego nawilżacza powietrza jest z pewnością cicha praca.

 

2. Parowy nawilżacz powietrza

Jego działanie polega na doprowadzeniu wody do wrzenia poprzez grzałkę – w wyniku czego powstaje gorąca para wodna. To niestety stwarza ryzyko poparzenia, zwłaszcza jeśli chcemy stosować nawilżacz powietrza w pokoju dziecka.

Chociaż taki nawilżacz powietrza można kupić za niewielką cenę, korzystanie z niego generuje wysokie rachunki za prąd – w ciągu roku jest to nawet 1800 zł więcej.

Dodatkowo urządzenie tego typu powoduje wzrost temperatury w pomieszczeniu, więc nie jest polecane do używania latem.

 

3. Ewaporacyjny nawilżacz powietrza

Ewaporacja – jedna z najbardziej naturalnych i najzdrowszych metod nawilżania powietrza – jest najlepszym wyborem dla każdego, komu zależy na zdrowiu. Nawilżacz ewaporacyjny zasysa suche powietrze, przetacza go przez matę ewaporacyjną, wkład nawilżający lub obrotowe dyski i oddaje czystą parę wodną. Jest przy tym energooszczędny i w pewnym stopniu usuwa z powietrza alergeny w postaci np. pyłków.

Wśród nawilżaczy ewaporacyjnych na uwagę zasługują dwa modele:

 

Skuteczny na powierzchni do 44 m², bardzo wydajny (300 ml/h), zapewniający wysoki poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo jest urządzeniem cichym, idealnie nadającym się do sypialni lub pokoju dziecka. Może być sterowany smartfonem, za pomocą aplikacji.

nawilżacz powietrza

Ewaporacyjny nawilżacz powietrza Klarta Humea Wifi, Źródło: www.klarta.pl

 

Mobilnie sterowany nawilżacz powietrza o wydajności 240 ml/h, polecany do powierzchni maks. 38 m². Dzięki bardzo pojemnemu zbiornikowi na wodę może pracować nawet przez 16,5 h.

O każdy nawilżacz powietrza należy dbać w odpowiedni sposób, by właściwie spełniał swoje funkcje.

  • Codziennie wymieniaj wodę.
  • Dokładnie czyść zbiornik przed każdą wymianą wody.
  • Regularnie odkamieniaj urządzenie.
No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X