Menu
X

Liposukcja klasyczna a laserowa – podobieństwa i różnice, które musisz znać!

image

Liposukcja jest szybkim sposobem na pozbycie się nadprogramowej tkanki tłuszczowej z takich okolic ciała, jak brzuch, uda, pośladki, plecy, ramion. Pozwala wymodelować te partie, które są najbardziej odporne na działanie diet odchudzających. W związku z rozwojem medycyny estetycznej powstało wiele różnych metod liposukcji. Jedną z nich jest mniej inwazyjna od klasycznej liposukcja laserowa. Jakie są główne różnice między liposukcją tradycyjną, a tą wykonywaną przy użyciu lasera? Tego dowiesz się z naszego artykułu, przygotowanego we współpracy z warszawską kliniką medycyny estetycznej FabSkin.

Czym właściwie jest liposukcja i od kiedy się ją wykonuje?

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, potocznie lipo, to zabieg polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej z różnych partii ciała. Pierwsze zabiegi liposukcji zaczęto wykonywać już w latach 60. ubiegłego wieku. Wówczas stosowano prymitywną technikę łyżeczkowania, która wiązała się z występowaniem wielu powikłań pozabiegowych. Później zaczęto stosować zabiegi bazujące na wykorzystaniu urządzeń próżniowych odsysających tkankę tłuszczową.

U prawidłowo zakwalifikowanych pacjentów liposukcja jest zabiegiem o dość wysokim stopniu bezpieczeństwa. Wykonuje się ją w różnych krajach na całym świecie. Warto jednak podkreślić, że liposukcja, niezależnie jaką metodą jest przeprowadzana, nie jest zabiegiem odchudzającym, a jedynie niwelującym niedoskonałości figury i nie rozwiązuje problemu otyłości czy znacznej nadwagi.

Jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy liposukcją laserową a klasyczną?

Zabiegi tradycyjnej liposukcji stopniowo wypierane są przez mniej inwazyjne, bardziej nowoczesne metody odsysania tłuszczu. Poniżej zebraliśmy najważniejsze różnice i podobieństwa między tradycyjną liposukcją a laserową:

liposukcja brzucha

#1 Technika

Odsysanie tłuszczu w liposukcji tradycyjnej odbywa się przy użyciu podłączonej do urządzenia próżniowego kaniuli, którą wprowadza się przez nacięcia w powłokach skóry. W ten sposób tłuszcz jest rozbijany, a następnie odsysany. Metoda ta jest inwazyjna, wiąże się z dość dużą traumatyzacją tkanek i długim okresem rekonwalescencji. Z kolei niechirurgiczna liposukcja laserowa Endolift to zabieg, który wykonuje się przy użyciu nowoczesnego lasera Eufoton LASEmaR 1500 i długości fali 1470 nm. Energia emitowana przez laser, dzięki selektywnemu działaniu i największemu powinowactwu zarówno wody, jak i tłuszczu, prowadzi do napięcia włókien kolagenowych, stymuluje produkcję nowego kolagenu oraz pozwala na wykonanie miejscowej lipolizy laserowej, nawet na obszarach wymagających niezwykłej precyzji, takich jak okolice podbródka.

urzadzenie

Więcej na temat niechirurgicznej liposukcji bez skalpela znajdziesz tutaj: https://fabskin.pl/zabieg-endolift-liposukcja-bez-skalpela/

#2 Rodzaj znieczulenia

Tradycyjna liposukcja to inwazyjna operacja wykonywana w znieczuleniu ogólnym (pod narkozą). Liposukcja laserowa odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest przeprowadzana w warunkach ambulatoryjnych. Dzięki uniknięciu ryzyka związanego z narkozą pacjenci bezpośrednio po zabiegu (jeszcze tego samego dnia) wracają do domu.

#3 Efekty zabiegu

Kolejną różnicą między liposukcją laserową a tradycyjną są dodatkowe efekty płynące z zastosowania techniki laserowej do rozbicia tkanki tłuszczowej. Skóra po liposukcji laserowej będzie dodatkowo bardziej jędrna, napięta, sprężysta w odróżnieniu od efektów po klasycznej, chirurgicznej liposukcji. Pierwsze efekty wyszczuplenia widoczne są natychmiast, a na pełne rezultaty należy poczekać od 3 do 6 miesięcy.

#4 Okres rekonwalescencji i powikłania pozabiegowe

Tradycyjna liposukcja wiąże się z ryzykiem wystąpienia wielu skutków ubocznych (stany zapalne, obrzęki, siniaki, trudno gojące się rany) i długim okresem rekonwalescencji. Dość często występującym problemem jest także efekt obwisłej skóry i powstawanie nierówności po liposukcji. W przypadku liposukcji laserowej zdecydowanie krótszy jest okres rekonwalescencji – pacjent po zabiegu może w ciągu kilku godzin wrócić do codziennych czynności. Znacznie mniejsze jest też ryzyko pojawienia się nierówności, ponieważ w pierwszym etapie zabiegu tkanka tłuszczowa zostaje rozpuszczona laserem.

Zdaniem eksperta

W przypadku lipolizy laserowej Endolift odessanego tłuszczu nie trzeba usuwać – zostaje on usunięty przez wątrobę w procesach metabolicznych. Z kolei w liposukcji Endolift z mechanicznym usuwaniem tłuszczu rozpuszczone komórki tłuszczowe są delikatnie odsysane ssakiem, co powoduje za zabieg wiąże się z nieco większą ingerencją, ale jednocześnie daje szybszy efekt – wyjaśnia dr n. med. Kalina Jędrzejko, chirurg i lekarz medycyny estetycznej w klinice FabSkin

dr n. med. Kalina Jędrzejko

Nie wiesz, jak poradzić sobie z nierównościami po odsysaniu tłuszczu? Poznaj skuteczne zabiegi na nierówności po liposukcji i ciesz się gładką skórą: https://fabskin.pl/twoj-problem-zabiegi-na-nierownosci-po-liposukcji/

Dr n. med. Kalina Jędrzejko z kliniki medycyny estetycznej fabskin.pl wskazuje, że liposukcja laserowa jest znacznie mniej obciążająca dla organizmu i trwa zdecydowanie krócej – czas trwania zabiegu nie przekracza kilkudziesięciu minut, podczas gdy tradycyjny zabieg – kilka godzin, a pacjent musi dodatkowo pozostać w szpitalu jeszcze przez około dobę. Musi także nosić ubrania uciskowe przez kilka tygodni po operacji oraz przyjmować leki przeciwbólowe i antybiotyki.

#5 – Cena

Liposukcja tradycyjna kosztuje od kilkunastu tysięcy złotych wzwyż. Liposukcja laserowa – w zależności od partii ciała – to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Ostateczna cena odsysania tłuszczu zależy od wielu czynników, takich jak wielkość powierzchni zabiegowej, ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej, czy lokalizacja kliniki.

Na tej stronie przeczytasz więcej na temat odsysania tłuszczu.

Tekst powstał we współpracy z kliniką medycyny estetycznej FabSkin (fabskin.pl) mieszczącej się w Warszawie na Bemowie.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X