Menu
X

Majtki siatkowe – bielizna dla kobiet po porodzie

image

Majtki siatkowe to produkt, który cieszy się coraz większą popularnością, także w Polsce. Z majtek siatkowych bardzo często korzystają m.in. kobiety, które urodziły dziecko. Przez pierwsze kilka tygodni zapewniają im one doskonałą ochronę w każdej sytuacji.

Dlaczego majtki siatkowe są idealne po porodzie?

Majtki siatkowe to bielizna, która zapewnia dostęp powietrza do miejsc intymnych. Ich atutem jest to, że przepuszczając powietrze, sprzyjają gojeniu się ran (np. po cesarskim cięciu). Taka bielizna zmniejsza także ryzyko pojawienia się groźnych dla młodej mamy połogowych infekcji bakteryjnych. Odchody połogowe są bowiem idealną pożywką dla bakterii. Majtki siatkowe mają przedłużony stan i sięgają dzięki temu niemal do pępka. To właśnie dlatego doskonale sprawdzają się u kobiet, u których konieczne było wykonanie cesarskiego cięcia. Nie naruszają bowiem rany pooperacyjnej. Tak spora liczba udogodnień sprawia, że na siatkowe majtki decyduje się coraz większa liczba kobiet po porodzie. Stanowią one obecnie wręcz niezbędny element wyposażenia każdej młodej mamy.

Jak wybrać idealne majtki siatkowe po ciąży?

Przed zakupem majtek siatkowych po porodzie, warto zwrócić uwagę na kilka ich cech. Dzięki temu dopasuje się je idealnie do bieżących potrzeb. Po pierwsze, bardzo istotny jest rozmiar, który zapewni maksymalną wygodę. Ciąża wiąże się przy tym często z mniejszym lub większym wzrostem wagi, a w konsekwencji – ze zmianą obwodu talii. Warto zatem dokonać dokładnych pomiarów, by wybrać bieliznę, która nie będzie ani zbyt uciskająca, ani zbyt luźna. Producent majtek siateczkowych podaje informacje o ich rozmiarze w widełkach. Doskonałym tego przykładem są majtki siatkowe TENA Fix sprzedawane w trzech rozmiarach: M, L i XL. Po rozwinięciu danych można uzyskać informację o tym, że pierwszy rozmiar przeznaczony jest dla osób o talii od 70 cm do 90 cm, drugi obejmuje rozmiary 85–110 cm, a trzeci – 95–125 cm.

Osobną kwestią jest metoda produkcji oraz to, czy można z takiej bielizny korzystać wielokrotnie, piorąc ją w pralce automatycznej. W tym pierwszym przypadku najwygodniejsza będzie bielizna bezszwowa. Nie powoduje ona bowiem ucisku, który jest niewskazany dla młodej matki. Jeśli chodzi natomiast o wielokrotne użycie majtek siatkowych, można dzięki temu oszczędzić pieniądze na inne wydatki. Młodej mamie dodatkowe środki przydadzą się chociażby na środki pielęgnacji osobistej lub dziecka. Decydując się na zakup majtek siatkowych wielokrotnego użytku, należy zwrócić uwagę na maksymalną temperaturę prania i ich wytrzymałość. Przykładowym produktem, który cechuje się sporą odpornością w tej kwestii, są majtki TENA Fix. Można je prać w temperaturze aż 60 stopni, co gwarantuje ich świeżość. Producent zapewnia także, że nawet po wypraniu 50 razy taka bielizna nie ulegnie deformacji.

Poporodową bieliznę warto uzupełnić o inne akcesoria, jak np. bawełniany biustonosz do karmienia, czy też brzuszny pas poporodowy. Dzięki temu młoda mama będzie przygotowana na każdą sytuację i wzrośnie jej komfort psychiczny oraz fizyczny.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X