Menu
X

Na czym polega liposukcja ud?

image

Liposukcja ud, czyli inaczej ujmując proces odtłuszczenia ud — kształtuje naszą sylwetkę, pozwala szybko pozbyć się zbędnych centymetrów i osiągnąć wymarzony kształt ud. Nie jest ona jednak sposobem leczenia otyłości i nie ma wpływu na ujędrnianie skóry, a co za tym idzie — nie pozwala na usunięcie niechcianego cellulitu z okolic ud.

Liposukcja ud, czyli szybki sposób na pozbycie się tłuszczu

Szczupłe i kształtne uda są marzeniem niemalże każdej kobiety. Niestety zła dieta i siedzący tryb życia, a także upływający czas, są niestety przyczynami powstawania nieestetycznych otłuszczeń w okolicach ud.

Pomocą w tej kwestii mogą być np. zabiegi w zakresie chirurgii estetycznej ciała i kosmetologii. W okolicach ud można wykonać m.in. liposukcję ud i pośladków oraz lifting ud, który cieszy się niesłabnącą popularnością. Jeśli chodzi o usunięty tłuszcz, to jest on świetnym wypełniaczem, który można przeszczepić do innych części naszego ciała, ponieważ nasza własna tkanka tłuszczowa stanowi doskonałą substancję wypełniającą i nie niesie ryzyka odrzuceń ani alergii.

Pamiętać należy, że zabiegu liposukcji nie poleca się pacjentom bardzo otyłym, a potencjalny kandydat do tego zabiegu powinien cieszyć się ogólnie dobrą kondycją zdrowotną. Odessanie komórek tłuszczowych z ud zapewnia nam trwały efekt wymodelowania i wyszczuplenia tej partii ciała.

Czy liposukcja ma jakieś wady?

Liposukcja ud daje najkorzystniejsze efekty w przypadku, kiedy mamy elastyczną skórę z równomierną barwą i kolorytem. Osoby, u których skóra nie ma właściwej jędrności, mogą mieć niestety problem z obwisłą skórę w okolicach ud i pośladków, która może wystąpić po zabiegu. Pewnym ryzykiem, przy braku przestrzegania zasad zdrowej diety po zabiegu liposukcji, jest także możliwość nadmiernego rozrostu komórek tłuszczowych.

Wadą może być dla niektórych również cena takiego zabiegu, która waha się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Osoby, które chcą, aby przeprowadzony został u nich zabieg liposukcji ud — nie mogą chorować na cukrzycę, posiadać zaburzeń krzepnięcia krwi ani chorób nerek.

O czym warto pamiętać, decydując się na odsysanie tłuszczu?

Często wybieranym rodzajem z kategorii zabiegów chirurgii estetycznej jest liposukcja laserowa. Energia lasera podgrzewa naszą tkankę tłuszczową i dzięki temu powoli i skutecznie emulguje tłuszcz, a to pozwala odessać go bez uszkodzenia naczyń krwionośnych.

Liposukcja ud jest trwałym i raczej bezpiecznym zabiegiem, który należy jednak najpierw skonsultować z doświadczonym lekarzem. Zabieg ten warto przeprowadzić w renomowanym gabinecie i nastawić się na przestrzeganie zasad zdrowej diety i uprawiania odpowiednich ćwiczeń po zabiegu. Dzięki temu nasze ciało będzie mieć wymarzony wygląd i proporcje.

W Polsce powszechne i coraz to bardziej popularne są gabinety i kliniki zajmujące się estetyką ciała, gdzie możemy znaleźć szeroką ofertę zabiegów odsysania tłuszczu. Jeszcze kilka lat temu najczęściej wykonywało się liposukcję klasyczną, która polegała na mechanicznym odsysaniu tłuszczu. Aktualnie częściej stosowana jest liposukcja ultradźwiękowa, inaczej kawitacyjna. I chociaż usuwa ona niechciany tłuszcz — to nie wymaga już użycia skalpela.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X