Menu
X

Operacja zmniejszenia żołądka – sleeve gastrectomia

image

W walce z otyłością najskuteczniejszym rozwiązaniem często bywa droga operacyjna, która jednym zabiegiem pozwala uczynić ogromny postęp w odchudzaniu. Kluczem jest tu ograniczenie apetytu, a co za tym idzie skłonności do podjadania. Jeśli pacjent zmaga się z zaawansowaną otyłością, przez którą przekracza swoją prawidłową wagę więcej niż 20 kilogramów, operacja zmniejszenia żołądka może okazać się słuszną decyzją.

W jakiej sytuacji powinno się zdecydować na zmniejszenie żołądka?

Podstawą do zdecydowania się na taką operację jest otyłość, jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, że nie jest to absolutnie zamiennik dla zdrowego trybu życia. Wręcz przeciwnie, operacja zmniejszenia żołądka musi wiązać się z trwałymi zmianami w diecie oraz aktywności pacjenta, aby dopasować się do zmian w tym narządzie. Chociaż nowoczesne metody wycinania żołądka, takie jak metoda laparoskopowa, nie są silnie inwazyjne, to pacjent musi być podczas zabiegu zdrowy, aby nie ryzykować powikłań. Wymagana jest także pełna świadomość tego, z czym taka operacja się wiąże.

Na czym polega operacja zmniejszenia żołądka i jakie są jej efekty?

Zmniejszenie żołądka to tak naprawdę wycięcie znacznej jego części, zazwyczaj pozostawiając 20% organu. Nowoczesna metoda laparoskopowa – rękawowa – pozwala na zoperowanie żołądka przez kilka nacięć w skórze, używając do tego specjalistycznej aparatury – ograniczona inwazyjność czyni taki zabieg bezpieczniejszym i pozwala pacjentowi szybciej dojść do siebie. Kiedy operacja zmniejszenia żołądka dobiegnie końca, organ ten ma formę wąskiej tuby, co przekłada się na wolniejsze trawienie i dłuższe uczucie sytości, a w efekcie większą kontrolę nad częstotliwością spożywanych posiłków. Rzecz jasna, radykalne zmiany w odżywianiu są w takiej sytuacji koniecznością.

Jeśli interesuje Państwa tego typu operacja, zachęcamy do bliższego zapoznania się z klinikami i lekarzami, u których można zdecydować się na taki zabieg. Sprawdź czy w Twoim mieście.

Swissmed Centrum Zdrowia – Gdańsk

Szpital EuroMediCare – Wrocław

 

Zastosowanie balonu żołądkowego:

Wrocław

Poznań

Łódź

 

O tej metodzie odchudzania zapraszamy do przeczytania artykułu na stronie bezpiecznyzabieg.pl

 

 

 

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X