Menu
X

Przełom w leczeniu bólu: nowe aparaty TR-Therapy

image

Intensywne dolegliwości bólowe nierzadko wyłączają pacjentów z normalnego funkcjonowania, uniemożliwiając aktywność fizyczną, a nawet pracę zawodową. Na szczęście dysponujemy coraz lepszymi metodami radzenia sobie z bólem, które w szybki i bezpieczny sposób pomagają pacjentom odzyskać pełnię zdrowia.

Na czym polega Terapia Radiofalowa Ukierunkowana?

TR-Therapy (ang. Targeted Radiofrequency Therapy) to metoda, która wykorzystuje fale o częstotliwości radiowej. Przenikają one przez tkanki ludzkiego ciała, powodując ich miejscowe przegrzanie. Metoda ta znalazła szerokie zastosowanie w fizjoterapii, przynosząc ulgę w dysfunkcjach układu ruchu.

Lokalna hipertermia powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu mięśnie rozluźniają się, a do tkanek dociera więcej substancji odżywczych. W rezultacie Terapia Radiofalowa Ukierunkowana pobudza regenerację tkanek, a poprzez redukcję obrzęku i rozluźnienie mięśni znacznie ogranicza dolegliwości bólowe.

Jak są wskazania do terapii aparatem TR-Therapy?

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana sprawdza się przede wszystkim w fizjoterapii w chorobach układu ruchu, także u sportowców. Metoda ta przyspiesza regenerację, redukując ból i obrzęki, ale nie wymaga przerywania aktywności fizycznej. Wśród najczęstszych wskazań do terapii wymienia się:

  • ból odcinka szyjnego kręgosłupa
  • ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, w tym rwa kulszowa i rwa udowa
  • zespoły bólowe
  • zapalenie ścięgna, kaletki maziowej lub torebki stawowej
  • napięcia, przykurcze, naciągnięcia i naderwania mięśni
  • stany pourazowe, w tym zwichnięcia, stłuczenia, pęknięcia i złamania kości

Przeciwwskazania do Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej

Terapia z zastosowaniem aparatu TR-Therapy jest całkowicie bezpieczna i bezbolesna, jednak istnieje kilka przypadków, w których nie jest zalecana. Na inną metodę powinny zdecydować się osoby, które w okolicy objętej zabiegiem mają rany, zmiany skórne lub implanty. Przeciwwskazaniem jest również rozrusznik serca, stwierdzone zaburzenia krzepliwości krwi lub zażywanie leków przeciwzakrzepowych. Terapia Radiofalowa Ukierunkowana nie jest też polecana kobietom w ciąży i osobom, które zmagają się z procesem nowotworowym w miejscu planowanego zabiegu.

Gdzie można skorzystać z terapii TR-Therapy?

Zapraszamy na skorzystanie z terapii aparatem TR-Therapy w jednej z placówek MULTI MED. Pojedynczy zabieg trwa od 15 do 60 minut i jest wykonywany przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. Sama wizyta nie wymaga specjalnych przygotowań, a pacjent po wykonanym zabiegu może od razu powrócić do aktywności.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X