Menu
X

Bio / Opis

Grzegorz Świsulski 

Chirurg  ortopeda –  traumatolog,  absolwent AM  we Wrocławiu  z 37 letnim  stażem medycznym, 

pracujący w  oddziałach  ortopedycznych Szpitala  Kolejowego oraz  MSW  we Wrocławiu, obecnie kierownik  oddziału  ortopedii w Oddziale  Szpitalnym CM  Salus w Kłodzku.     

Specjalizuje się w ortopedii i chirurgii urazowej z głównym ukierunkowaniem na szybką diagnostykę i natychmiastowe leczenie ostrych urazów stawu kolanowego, w tym kwalifikację do zabiegów artroskopowych ,przeprowadzenie zabiegu artroskopii wraz z leczeniem uszkodzeń łąkotek, urazów więzadeł i ich rekonstrukcje, przeszczepy chrząstki stawowej, opiekę lekarską po leczeniu operacyjnym. 

Zabiegi artroskopowe  stawów kolanowych , barkowych , stawów skokowych,zabiegi rekonstrukcyjne wykonuje z zastosowaniem najnowszych  technik operacyjnych.
Zajmuje się również innymi rodzajami urazów, w tym złamania , skręcenia, zwichnięcia, leczeniem zmian przeciążeniowych narządu ruchu ( mięśni , stawów ),  leczeniem  najnowszymi  metodami chorób  zwyrodnieniowych  stawów  z użyciem  komórek macierzystych . 

Leczenie komórkami macierzystymi to przyszłość medycyny; niemal każdego dnia media donoszą o nowych obszarach ich wykorzystania oraz nowatorskich formach terapii, które błyskawicznie stają się bronią lekarzy w walce nawet z nieuleczalnymi do niedawna chorobami i urazami. 

Komórki macierzyste, nazywane też komórkami pnia (ang. stem cells), uczestniczą w budowaniu każdego żywego organizmu. Mogą niezliczoną ilość razy ulegać podziałom, mają też unikalną zdolność różnicowania się do innych typów komórek oraz samoodnawiania, czyli zastępowania obumarłych komórek nowymi, które przejmują ich funkcję. 

Dzięki temu za pomocą komórek macierzystych w ortopedii leczy się wszelkie kontuzje sportowe i uszkodzenia stawów związane ze zmianami zwyrodnieniowymi. Metoda wykorzystywana jest do wspomagania gojenia złamanych kości, uzupełniania ubytków chrząstki stawowej, leczenia takich dolegliwości, jak kolano skoczka, czy przewlekłe zapalenie ścięgna Achillesa. Komórki macierzyste stosowane są także w uszkodzeniach mięśni (naderwaniach, zerwaniach) i przy przeciążeniach lub urazach więzadeł. 

Jak się okazało, jednym z najbogatszych źródeł takich komórek u dorosłego człowieka  jest tkanka tłuszczowa, podczas jednego pobrania można uzyskać z niej nawet 10 milionów komórek,  podczas gdy ze szpiku kostnego można wyizolować ok. 50 tys. ASC, a z krwi obwodowej tylko ok. 10 tys. ASC. Co więcej, sama procedura ich z tkanki tłuszczowej jest praktycznie bezbolesna dla pacjenta; wykorzystuje się do tego metodę liposukcji, a tkankę tłuszczową pobiera się najczęściej z okolic brzucha przez niewielkie, kilkumilimetrowe nacięcie. 

Wieloletnie , bogate  doświadczenie  zawodowe  zdobywał również  uczestnicząc w licznych  kursach, szkoleniach  oraz sympozjach w  kraju i za granicą. 

W pracy z pacjentem kieruje się kompleksowym podejściem do jego problemu, współpracując ze specjalistami fizjoterapii, rehabilitacji , aby proces powrotu do pełnej sprawności po zabiegu przebiegał jak najsprawniej z wykorzystaniem wszelkich metod i możliwości. 

Powiązane kliniki
Centrum Medyczne SALUS – Kłodzko
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish