Menu
X

Bio / Opis

Jego główne pole specjalizacji to diagnostyka i leczenie zachowawcze oraz zabiegowe chorób siatkówki, chirurgiczne leczenie zaćmy i jaskry.
Posiada rozległe doświadczenie w diagnostyce obrazowej tylnego odcinka. Wykonał kilka tysięcy badań angiografii fluoresceinowej, HRT (jaskrowych I plamkowych), optycznej koherentnej tomografii.
W przypadku badan optycznej koherentnej tomografii jest jednym z pionierów stosowania tej metody w diagnostyce chorób siatkówki. Pracował na wszystkich generacjach maszyn. Począwszy od 1 generacji czasowego OCT, przez spektralne OCT (pracował na pierwszym komercyjnie dostępnym na świecie urządzeniu SOCT Copernicus od roku 2007), aż do Swept Source OCT I Angio OCT. Wykonał również około kilku tysięcy badań USG w tym UBM.

W okresie specjalizacji i pracy zawodowej zdobył doświadczenie w laseroterapii zarówno schorzeń siatkówki (retinopatia cukrzycowa, zakrzepy żył siatkówki, ch. Coatsa, przedarcia obwodowe I odwarstwienia siatkówki), w jaskrze (trabekuloplastyka laserowa, SLT, YAG irydotomia) jak i stanach po operacji zaćmy (YAG kapsulotomia).
W okresie dotychczasowej pracy zawodowej zajmował się głównie leczeniem chirurgicznym zaćmy. Wykonał kilka tysięcy operacji zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, ale posiada również doświadczenie chirurgiczne w starszej metodzie operacyjnej jaka jest ECCE. Ponadto wykonał kilkast operacji przeciwjaskrowych.

Głównym polem zainteresowania doktora jest chirurgiczne leczenie odwarstwienia siatkówki. Ciągle doskonali swoje umiejętności na kursach i zjazdach krajowych oraz zagranicznych.

Posiada duże doświadczenie w operacjach opasania gałki ocznej oraz witrektomii (od prostych takich, jak błony nasiatkówjkowe do zaawansowanych powikłanych PVR odwarstwień siatkówki z zastosowaniem rozległych retinotomii, ciężkich płynów i oleju silikonowego).
Posiada doświadczenie w zaopatrywaniu urazów przydatków oka, spojówki, twardówki i rogówki, usuwania ciał obcych z powierzchni oka jak i wewnątrzgałkowych przy pomocy trakcji elektromagnetycznej czy witrektomii jak i zaopatrywaniu ciężkich urazów – urazy przebijające, pęknięcia gałki z wypadnięciem tkanek.

Powiązane kliniki
Salve Łódź
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish