Menu
X

Bio / Opis

Dr n med. Daniel Ciapiński już w trakcie studiów interesował się chirurgią. Staż podyplomowy odbył w jednej z najbardziej renomowanych klinik implantologicznych w Polsce. Tuż po studiach rozpoczął liczne kursy szkoleniowe w kraju oraz za granicą, wśród uznanych światowych autorytetów poznał tajniki chirurgii, implantologii oraz stomatologii estetycznej. Był założycielem oraz wieloletnim dyrektorem ITI Academy – największej organizacji zrzeszającej implantologów na świecie. Założyciel Silesia Study Club of International Team for Implantology – największej organizacji na świecie zrzeszającej światowych implantologów. Był to drugi taki klub w Polsce, którego był wieloletnim dyrektorem. Obecnie jest właścicielem kliniki implantologicznej “Dentrum” w Katowicach. Poza pracą żegluje i podróżuje.

Dr n. med. Daniel Ciapiński jest jedną z niewielu osób w kraju, które odbyły tak liczną ilość szkoleń u zagranicznych profesorów i wykładowców. Jestem zaliczany do niewielu specjalistów w kraju, które potrafią regenerować kość czy zarządzać tkankami wokół implantów. Prowadzę również szkolenia z zakresu regeneracji kości i zarządzania tkankami miękkimi wokół implantów jak również szkolenia z zakresu nawigacji implantologicznej. W naszym gabinecie prowadzimy indywidualne szkolenia dla lekarzy stomatologów. Jestem także współzałożycielem Implant Academy gdzie prowadzimy szkolenia z zakresu regeneracji kości, czy odtworzenia tkanek miękkich. Wielu stomatologów z całej Polski uczestniczy w naszych kursach. Wiele lat temu założyłem Silesia Study Club of International Team for Implantology – największej organizacji na świecie zrzeszającej implantologów na świecie), był to drugi taki klub w Polsce, którego byłem wieloletnim dyrektorem.

Dzięki ciągłym szkoleniom w swojej pracy wykorzystuje najnowsze doświadczenia jakie są opisane w publikacjach. Jest na bieżąco z „nowościami” również dlatego, że sam pisze artykuły i publikacje naukowe jak również prowadzi szkolenia z tego zakresu. Warto wspomnieć tutaj, że nie wszystkie najnowsze osiągnięcia medycyny warto od razu stosować. Oczywiście my je testujemy i sprawdzamy, jednak nie wszystkie są przez nas stosowane w codziennej praktyce.

Pacjenci, którzy decydują się na leczenie u dr n. med. Daniela Ciapińskiego mogą liczyć na kompleksowe leczenie. Począwszy od leczenia zachowawczego przez przez ortodontyczne, chirurgiczne, implantologiczne, endodontyczne po protetyczne i periodontologiczne. W zależności jakie są potrzeby leczenia pacjenta, takie usługi wykonujemy.

Dr n. med. Daniel Ciapiński specjalizuje się w leczeniu implantologicznym z wykorzystaniem najnowszych technik leczenia. Przy doborze leczenia kieruje się potrzebami pacjenta tak, aby leczenie prowadziło do utrzymania największej ilości zębów oraz aby zachować dobry stan jamy ustnej. Są to dwa kluczowe elementy w całym leczeniu.

Szeroki zakres usług jaki proponuje dr Ciapiński w swojej klinice Dentrum w Katowicach dyktuje potrzebę posiadania najwyższej jakości sprzętu niezbędnego do leczenia pacjentów. W dzisiejszym leczeniu nie ma możliwości nie posiadania tak wyspecjalizowanych urządzeń. Gabinet Dentrum prowadzony przez dr Daniela Ciapińskiego posiada m.in. : mikroskop zabiegowy, który gwarantuje szybkie i efektywne leczenie zębów, tomograf CBCT umożliwiający uzyskiwanie bardzo dokładnych obrazów anatomicznych, co zdecydowanie ułatwia planowanie leczenia dentystycznego, skaner wewnątrzustny dzięki któremu nasz gabinet zrezygnował z tradycyjnej metody pobierania wycisków (która dla wielu pacjentów była niekomfortowa), a zastąpił ją opisywanym skanem. Standardem w naszym gabinecie jest znieczulenie komputerowe The Wand oraz Sleeper One. Każdy pacjent, który wymaga znieczulenia jest znieczulany tylko komputerowo. Zamiast strzykawki jest końcówka znieczulająca, która przypomina długopis. Igła jest delikatnie wprowadzana w tkanki, które już przed igłą są na bieżąco znieczulane – czubek jest cały czas otoczony płynem znieczulającym.

Leczenie u dr n. med. Daniela Ciapińskiego jest gwarancją kompleksowego i indywidualnego podejścia do pacjenta, które pozwala cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem przez długie lata. Metamorfozy uśmiechu są idealnym przykładem na to jaki wpływ na nasze życie i samoocenę ma zdrowy i piękny uśmiech. Dlatego tak bardzo lubi swoją pracę i uśmiechy zadowolonych pacjentów.

Wszystkie zabiegi przeprowadzane są komercyjnie.

Powiązane kliniki
Dentrum Clinic – Katowice
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish