Menu
X

Bio / Opis

Dr n. med. Marek Rzendkowski

Ukończył studia na katowickim wydziale lekarskim Śląskiej A.M. w 1987 r., a następnie pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskał w 1992 roku, a drugi stopień w 1995 r. W 1997 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych- tematyką rozprawy doktorskiej była: „Przydatność badań biomorfometrycznych tarczy nerwu wzrokowego i perymetrii w monitorowaniu leczenia jaskry prostej”. W latach 2000 – 2005 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.
Od 1 stycznia 2006 r. do 2007 r. – Ordynator oddziału Prywatnego Szpitala Okulistycznego „Weiss Klinik”.

Bierze aktywny udział w Kongresach i Konferencjach, regularnie przedstawiając swoje prace. Specjalizuje się w operacjach zaćmy, operacjach witreo-retinalnych, w diagnostyce i leczeniu jaskry, w diagnostyce OCT, angiografii fluoresceinowej i laseroterapii. Już kilkanaście razy prowadził ogólnopolskie kursy diagnostyki OCT organizowane przez firmę Optopol.

Jest współautorem 18 prac opublikowanych w czasopismach naukowych: Klinika Oczna, Nowa Medycyna, Okulistyka, International Ophthalmology, Ophthalmic Measurements and Optometry, Journal Of Ophthalmology, Studia Informatica i BioMedical Engeneering Online.

Dr Rzendkowski przeprowadza szeroki zakres operacji i zabiegów z zakresu leczenia chorób oczu. Specjalizuje się w operacjach zaćmy: wykonuje zabiegi usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji z wszczepieniem jednoczęściowej soczewki sferycznej, asferycznej lub torycznej. W operacjach zaćmy wykorzystuje również soczewki z filtrem światła niebieskiego, soczewki wieloogniskowe. Przeprowadza operacje witreoretinalne, w tym witrektomie z endotamponadą gazem lub olejem silikonowym. Przeprowadza także badania diagnostyczne w kierunku jaskry z badaniem OCT (ocena włókien nerwowych i tarczy nerwu wzrokowego, ocena grubości warstwy komórek zwojowych w plamce), diagnostykę OCT w chorobach siatkówki, angiografię fluoresceinową oraz terapię anty-VEGF. Dodatkowo zajmuje się laseroterapią schorzeń siatkówki laserem 577 nm i laserem mikropulsowym (w retinopatii cukrzycowej, w stanach po zakrzepie żyły centralnej siatkówki, w centralnej surowiczej chorioretinopatii). Wykonuje zabiegi laserowe u pacjentów z jaskrą – selektywną trabekuloplastykę SLT i iridotomię laserową.

 

Powiązane kliniki
PRYZMAT Okulistyka – Gliwice
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish