Menu
X
Bio / Opis

dr n. med. Marek Rzendkowski

Ukończył studia na katowickim wydziale lekarskim Śląskiej A.M. w 1987 r., a następnie pracował w Klinice Okulistyki w Katowicach. Pierwszy stopień specjalizacji z okulistyki uzyskał w 1992 roku, a drugi stopień w 1995. W 1997 r. uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych, a tematyką rozprawy doktorskiej była: “Przydatność badań biomorfometrycznych tarczy nerwu wzrokowego i perymetrii w monitorowaniu leczenia jaskry prostej”. W latach 2000 – 2005 był ordynatorem Oddziału Okulistycznego Szpitala Wielospecjalistycznego w Gliwicach.

Od 1 stycznia 2006 r. do 2007 r. – Ordynator oddziału Prywatnego Szpitala Okulistycznego “Weiss Klinik”. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych między innymi Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Sekcji Wszczepów Wewnątrzgałkowych i Chirurgii Refrakcyjnej PTO, Sekcji Jaskrowej PTO, Sekcji Informatyki Medycznej PTO, European Society of Cataract and Refractive Surgeons, Society of Fluorophotometry. Bierze aktywny udział w Kongresach i Konferencjach, podczas sympozjów i konferencji regularnie przedstawia swoje prace i prezentacje. Specjalizuje się w operacjach zaćmy, operacjach witreo-retinalnych, w diagnostyce i leczeniu jaskry. Ponad to, Dr M. Rzendkowski jest Prezesem Fundacji Okulistycznej VIDE działającej w Gliwicach (www.vide-gliwice.pl).

Współautor 16 prac opublikowanych w czasopismach naukowych: Klinika Oczna, Nowa Medycyna, Okulistyka, International Ophthalmology, Ophthalmic Measurements and Optometry, Journal Of Ophthalmology i Studia Informatica.

Powiązane kliniki
Centre de la Vision – Kraków
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish