Menu
X

Bio / Opis

Paweł Michalec

Jestem lekarzem ortopedą z dziewięcioletnim doświadczeniem. W 2008 roku ukończyłem Akademię Medyczną we Wrocławiu, a od 2016 roku pracuję jako lekarz specjalista Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.

Praca jest moją pasją i stanowi idealne uzupełnienie mojego życia. Po latach pracy w Szpitalu „Latawiec” w Świdnicy, Uzdrowisku Szczawno-Jedlina i Przychodni BH MED w Świdnicy podjąłem decyzję o rozpoczęciu współpracy z Centrum Medycznym ZUZA w Strzegomiu, otwierając prywatną praktykę.

Ciągłe poszukiwanie nowych możliwości, aby pomagać chorym daje mi dużo satysfakcji. Ambicja nie pozwala mi pozostawać w miejscu, dlatego chętnie biorę udział w kursach i szkoleniach. Nieprzerwany samorozwój to gwarancja najlepszej opieki dla moich pacjentów.
Swoje umiejętności poszerzam szczególnie w zakresie USG stawów biodrowych u niemowląt oraz leczenia dysplazji i dolegliwości bólowych kręgosłupa i kończyn.

Szkolenie „Basic techniques of surgical treatment of hallux valgus, pes planus and associated deformations”

 

Okres staży i praktyk

2002 – 2009

Praktyka na Oddz. Dziecięcym we Wrocławiu, Staż na Oddz. Ortopedycznym i Oddz. Chirurgii Ręki w Trzebnicy, Praktyka na Oddz. Geriatrycznym w Niemczech

Szczególnie zajmuję się tematem obecnie powszechnie wystepującym: bóle kręgosłupa, na które cierpi coraz więcej i więcej ludzi. Nic dziwnego, siedzący tryb życia sprzyja chorobom zwyrodnieniowym i stanom zapalnym, które skutkują przewlekłymi zespołami bólowymi. Na szczęście, są metody, które pozwalają skutecznie go uśmierzać, a jedną z najczęściej polecanych jest kriolezja, czyli znieczulenie zakończeń nerwów obwodowych, przez które przewodzony jest ból ze stawów kręgosłupa lub okolic dotkniętych chorobą, za pomocą niskiej temperatury.

Ten mikroinwazyjny, szybki zabieg (zamrożenie jednego nerwu za pomocą cienkiej jak igła sondy schłodzonej do -80 stopni Celsjusza zajmuje ok. 4 minut) pozwala uzyskać efekt przeciwbólowy średnio na 6-12 miesięcy, a w przeciwieństwie do metod mechanicznych nie uszkadza trwale nerwów, umożliwiając ich stopniową regenerację.

Powiązane kliniki
Centrum Medyczne SALUS – Kłodzko
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish