Menu
X

Bio / Opis

Lek. med. Michał Jurasz jest specjalistą urologiem, Ordynatorem Oddziału Urologicznego w naszym Szpitalu.

Dr Jurasz jest absolwentem Uniwersytetu im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Część studiów odbył na Uniwersytecie im. Ruprechta-Karla w Heidelbergu. Specjalizację z urologii ukończył egzaminem państwowym w Düsseldorfie, po 5-letnim pobycie w Klinice Urologii w Essen w Niemczech. Ośrodek ten należy do prestiżowej sieci European Prostata Center oraz Westdeutscher Kontinenz und Beckenbodenzentrum (Centrum Leczenia Schorzeń Prostaty oraz Zachodnioniemieckiego Centrum Nietrzymania Moczu).

W swojej praktyce klinicznej przeprowadził setki operacji urologicznych zdobywając doświadczenie i doskonaląc techniki operacyjne zarówno laparoskopowe jak i klasyczne oraz odbywał kursy z zakresu ultrasonografii niemieckiego towarzystwa sonograficznego (DEGUM). Pracował także na oddziale urologicznym w klinice berlińskiej, na stanowisku zastępcy ordynatora. W ramach obowiązków wykonywał wysokospecjalistyczne zabiegi urologiczne, między innymi przy użyciu robota Da Vinci.

Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez staże w ośrodkach krajowych i zagranicznych oraz udział w międzynarodowych kongresach. Współpracuje z wybitnymi specjalistami z kraju i Niemiec (Berlina). Jest członkiem Europejskiego Towarzystwa Urologicznego, Niemieckiego Towarzystwa Urologicznego i Berlińskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dr Jurasz wykonuje pełen zakres zabiegów i diagnostyki urologicznej, między innymi operacje jednego dnia – przezcewkowe resekcje łagodnego przerostu prostaty (TUR-P) oraz guzów pęcherza moczowego (TUR-B), a także endoskopowe leczenie kamicy nerkowej.  Zajmuje się także pełnym zakresem leczenia chorób układu moczowego i męskich narządów płciowych, stosując sprawdzone, minimalnie inwazyjne metody leczenia w zakresie onkologii urologicznej, leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, leczenia urazów układu moczowego i męskich narządów płciowych, rozpoznawania i leczenia zaburzeń czynnościowych dolnych dróg moczowych, leczenia wszystkich postaci nietrzymania moczu, chirurgii naprawczej dróg moczowych (protezy zwieracza cewki moczowej) i uszkodzeń oraz diagnostyką i leczeniem męskiej niemocy płciowej (m.in. protezy prącia).  Michał Jurasz specjalizuje się w leczeniu kamicy moczowej z wykorzystaniem wszystkich nowoczesnych metod zabiegowych (zabiegi endoskopowe i laparoskopowe).

Powiązane kliniki
Szpital Certus – Poznań
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish