Menu
X

Bio / Opis

lekarz Tomasz Tykwiński

specjalista neurochirurgii

Dorobek zawodowy:

  • W 2002 roku ukończył Wydział Medyczny Gdańskiej Akademii Medycznej. Podczas studiów pracował w Studenckim Kole Chirurgicznym oraz Zarządzie Studenckiego Towarzystwa Naukowego.
  • Po odbyciu stażu w Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza podjął pracę w tamtejszej Klinice Neurochirurgii, pracując jednocześnie jako Asystent Katedry Neurochirurgii Wydziału Lekarskiego oraz Ratownictwa Medycznego.
  • Prowadził badania na temat onkogenezy guzów mózgu publikując m. in. w Genes, Chromosomes and Cancer.
  • W 2010 roku zdobył tytuł Specjalisty Neurochirurga i Neurotraumatologa
  • Ukończył cykl szkoleń z zakresu neurochirurgii zakończony w 2011 roku Europejskim Egzaminem Naurochirurgicznym. W tym też roku zawodowo i rodzinnie związał się z Toruniem rozpoczynając wspólprace z Specjalistycznym Szpitalem Miejskim im. M. Kopernika, a póżniej Lecznicami Citomed Sp. z.o. o.
  • Dr Tykwiński specjalizuje się w chirurgii małoinwazyjnej kręgosłupa oraz neuroonkologii. Swoją wiedzę zdobywał podczas szkoleń w różnych ośrodkach na świecie (m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, Holandia, Niemcy, Francja, Grecja). Razem z dr Maciejem Prywińskim rozpoczął stosowanie i upowszechnił techniki przezskórnych stabilizacji kręgosłupa, a także nowych dostępów operacyjnych opisanych w European Spine Journal. Obecnie zajmuje się także ciężkimi skoliozami i innymi deformacjami kręgosłupa u dorosłych, ucząc się m.i.n u profesorów: E. Benzela, A. Heuck, S. Charosky’ego. Interesuje się także terapią manualną, ukończył roczny kurs diagnostyki osteopatycznej.

 

 

Powiązane kliniki
Szpital CitoCARE – Toruń
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish