Menu
X

Bolą cię nerki? Skąd ten problem?

image

Odczuwasz ból w dolnej części pleców? Staje się on coraz bardziej męczący? Najprawdopodobniej jest to problem z nerkami. Zanim wybierzesz się do lekarza specjalisty, przeczytaj, z czym konkretnie możesz mieć aktualnie do czynienia. Czy cierpisz z powodu kamicy nerkowej? Odpowiadamy!

Czy to już kamica nerkowa?

Ból nerek może mieć różne pochodzenie. Jednym z częstych przyczyn jest kamica nerkowa, wywołana złogami nierozpuszczalnymi w drogach moczowych. Popularnie nazywa się je kamieniami. Skąd się tam wzięły?

Doszło do wytrącenia z moczu nadmiaru substancji chemicznych. Stan taki wywołany może być: dną moczanową, chorobami układu pokarmowego, nieodpowiednią dietą, a nawet osteoporozą. Wśród substancji chemicznych, których nadmiar powoduje powstawanie kamieni, znajdują się m.in. moczany, duże ilości wapnia, szczawiany.

Złogi zazwyczaj gromadzą się w miedniczce nerkowej. To tam mocz spływa bezpośrednio z nerki. Zazwyczaj kamienie wydalane są z moczem. Kiedy ten proces zostaje zaburzony, dochodzi do kolki nerkowej. Charakteryzuje się ona silnym bólem w okolicy lędźwiowej. Mogą do tego wystąpić wymioty, nudności oraz częste oddawanie moczu.

Zapalenie nerek?

Ból zlokalizowany w tej części pleców może być także objawem ostrego odmiedniczkowego zapalenia nerek lub ostrego śródmiąższowego zapalenia nerek. Do wystąpienia tej drugiej z przypadłości przyczynia się m.in. przyjmowanie niektórych leków, takich jak antybiotyki.

W takiej sytuacji bardzo ważne jest odstawienie leków, które wywołały niewłaściwy stan. Oczywiście po konsultacji z lekarzem. Warto obserwować równocześnie dodatkowe sygnały. W przypadku zapalenia nerek objawami towarzyszącymi i charakterystycznymi są: obrzęki, obecność krwi w moczu, wysoka temperatura, a niekiedy nawet bóle stawów i wysypka plamisto-grudkowa. Takie sygnały świadczą o tym, że konieczna jest wizyta u lekarza specjalisty, aby wdrożył on odpowiednie leczenie.

A może to zakażenie dróg moczowych?

Ból może być również związany z zakażeniem dróg moczowych. Zazwyczaj przypadłość ta dotyka kobiety. Przyczyną jest tu zdecydowanie krótsza niż u mężczyzn cewka moczowa. To przez nią bakterie przedostają się do pęcherza, gdzie dochodzi do ich osiedlenia. Przyczyną takiego problemu nierzadko są także wahania hormonalne, wpływające na stan błony śluzowej układu moczowego. W takiej sytuacji głównymi objawami jest ból i pieczenie podczas oddawania moczu. Przypadłość ta, choć bardzo uciążliwa, nie jest związana z bólem nerek. Warto mieć to na uwadze.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X