Menu
X

Czy czerwone wino jest zdrowe?

image

Wino jest trunkiem szczególnym, ponieważ od wieków raczą się nim ludzie na całym świecie. Jego zróżnicowany smak, w zależności od rodzaju, jaki wybierzemy, ceniony jest zarówno przez koneserów, jak i również osoby pijące alkohol wyłącznie okazjonalnie.

Wino jest trunkiem szczególnym, ponieważ od wieków raczą się nim ludzie na całym świecie. Jego zróżnicowany smak, w zależności od rodzaju, jaki wybierzemy, ceniony jest zarówno przez koneserów, jak i również osoby pijące alkohol wyłącznie okazjonalnie. Czerwone wino to doskonały dodatek do rodzinnego obiadu oraz kameralnej kolacji we dwoje.

czerwone wino

Właściwości zdrowotne czerwonego wina

Wino o mocnym i wyrazistym kolorze czerwonym chroni nasz organizm przed wieloma dolegliwościami oraz chorobami. Systematyczne picie wina w niewielkich ilościach pomoże nam utrzymać serce w dobrej kondycji, zachować jasność umysłu oraz znacznie przedłużyć młodość. Alkohol ten posiada aż dziesięć razy więcej antyoksydantów niż wino białe. Związane jest to m.in. z faktem, iż wino czerwone produkuje się z całych owoców – skórki, pestek i łodyżek – to właśnie w nich zawarta jest największa liczba polifenoli. Białe powstaje natomiast z samego soku.

Ponadto czerwone wino bogate jest w potas, magnez oraz wapń, a niektóre gatunki obfitują dodatkowo w żelazo, kwasy organiczne, aminokwasy czy błonnik. Zapobiega miażdżycy, chroni przed powstawaniem zakrzepów, udarem mózgu czy chorobą wieńcową. Pozytywnie wpływa również na pracę układu pokarmowego, wzmacnia układ odpornościowy oraz zapobiega infekcjom. Antyoksydanty występujące w czerwonym winie utrzymują skórę w dobrej kondycji, dzięki nim jest ona bardziej nawilżona, odżywiona, wzmocniona i wygładzona.

Pamiętajmy jednak, iż istnieje wiele przeciwwskazań przed spożywaniem alkoholu. Powinien być on dodatkiem do posiłku – np. w formie jednego kieliszka dziennie – nie natomiast wypijany w znacznych ilościach, ponieważ wówczas wyrządzić może więcej złego niż dobrego.

Szeroki wachlarz rodzajów wina czerwonego

Rodzajów wina czerwonego jest nieskończenie wiele. Duży wpływ na smak wina ma odmiana winogron, z jakich ono powstało oraz region, z jakiego dana butelka pochodzi. Jego czerwona barwa może posiadać różny stopień intensywności – purpurową, rubinową lub miedzianą. Zapach związany jest ciemnymi, czerwonymi owocami – truskawkami, malinami, wiśniami, śliwkami, czarnymi porzeczkami lub jagodami. Ze względu na ogromną różnorodność, bez problemu każdy znajdzie odpowiednią butelkę dla siebie.

Delikatne wino czerwone doskonale komponuje się z drobiem, rybami, wędlinami czy serem. Bardziej wyrazisty smak łączony może być daniami z mięsa czerwonego, dziczyzną oraz dojrzałymi serami. Wino o lekko słodkim smaku podawane może być jako aperitif lub w towarzystwie słodkich deserów. Alkohol tego rodzaju pity jest zatem podczas przyjęć, uroczystości rodzinnych, obiadów, kolacji czy spotkań we dwoje.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X