Menu
X

Dla kogo adresowany jest zabieg witrektomii ?

image

Zasadniczym celem witrektomii oka jest poprawa ostrości widzenia.

Witrektomię stosuje się przede wszystkim w celu stabilizacji i poprawy funkcji siatkówki. Ponadto wykonuje się ją w leczeniu różnego typu chorób siatkówki oka i ciała szklistego. Witrektomia należy do zabiegów, które coraz częściej z powodzeniem stosuje się w okulistyce.

Wskazania do zabiegu to takie wady i urazy jak:

– zapalenie wnętrza gałki ocznej

– odwarstwienie siatkówki

– krwotok do ciała szklistego oka

– proliferacyjna witreoretinopatia

– ciała obce wewnątrz gałki ocznej.

Witrektomia mechaniczna jest czasem wykonywana w połączeniu z innymi zabiegami okulistycznymi, mającymi na celu poprawę widzenia. Witrektomię mechaniczną bardzo często wykonuje się także u pacjentów z w najbardziej zaawansowanym stadium tej choroby, czyli tzw. retinopatii proliferacyjnej. Dochodzi wtedy do powikłań, które powodują pogorszenie ostrości widzenia Pacjenci z retinopatią cukrzycową skarżą się wtedy na widzenie, tzw.czarnych chmurek. W skrajnych przypadkach, gdy dochodzi do masywnego krwotoku do komory ciała szklistego, u chorych może wystąpić nagłe zaniewidzenie. Wtedy jedną skuteczną metodą leczenia jest witrektomia. Witrektomia jest bezpiecznym zabiegiem, który w przypadku powodzenia może, lecz niekoniecznie we wszystkich przypadkach musi, spowodować poprawę ostrości widzenia oraz spowolnić procesy chorobowe uszkadzające wzrok.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X