Menu
X

Top 10 porad na zdrowie i holistyczne życie:

image

Higiena snu. Śpij w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu. Staraj się spać przez siedem lub osiem godzin. Lekkie rozciąganie ciała przed snem pozwoli Ci się zrelaksować i lepiej zasnąć. Przed snem unikaj energicznych ćwiczeń, alkoholu oraz kofeiny.

Lawenda, oleje eteryczne lub olej cbd, firmy Cibdol, pozwolą Ci się odprężyć i zrelaksować. Aby zresetować swój cykl snu, możesz od czasu do czasu, zażyć suplement zawierający melatoninę, który ułatwia zasypianie.

Jeśli nadal nie możesz usnąć, nie przekręcaj się z boku na bok. Wstań i zrób coś relaksującego, na przykład medytuj, czytaj książkę lub oglądaj telewizję.

Rozważne jedzenie. Nie pożeraj bezmyślnie jedzenia. Nie śpiesz się. Przeżuwaj powoli. Poczuj zapach, aromat, smak i teksturę jedzenia. Nie przejadaj się – skończ jeść, zanim będziesz czuł/a się najedzony/a.

Roślinna dieta. Ogranicz mięso i węglowodany. Jedz w dużych ilościach warzywa, owoce, ziarna, rośliny strączkowe i orzechy. Owoce leśne to jedne z najzdrowszych owoców. Jedz tęczę – owoce i warzywa w różnych kolorach dostarczają różne składniki odżywcze i fitochemiczne (to występujące w roślinach związki, które są naturalnymi przeciwciałami).

Miej czas na odpoczynek. Poświęć przynajmniej 20 minut dziennie, przebywając w cichym pomieszczeniu, wsłuchując się w swój wewnętrzny głos. Odłóż telefon, wyłącz telewizję. Pójdź na spacer, medytuj, graj na instrumencie, maluj, tańcz lub napisz pamiętnik.

Przyroda to lek. Badania wykazały, że spędzanie czasu na łonie natury polepsza nastrój, redukuje stres i zmniejsza ciśnienie krwi. Spacery w lesie mogą również pomóc wzmocnić Twój system odpornościowy. Rośliny emitują substancje chemiczne zwane fitocydami, które chronią przed owadami i szkodliwymi drobnoustrojami.

Rusz się! Zalecamy przestrzeganie Wytycznych Rządu dot. Aktywności Fizycznej. Co tydzień, każda osoba dorosła powinna robić 2,5 – 5 godzinny trening tlenowy oraz uprawiać 75-150 minut intensywnych ćwiczeń. Trening tlenowy są to ćwiczenia, które sprawiają, że Twoje serce bije szybciej, na przykład energiczny marsz, bieganie, jazda rowerem, taniec, pływanie etc. Ponadto, przynajmniej dwa razy na tydzień rób ćwiczenia rozciągające mięśnie.

Joga. Istnieje wiele fizycznych i psychicznych zalet jogi, w tym poprawa gibkości ciała, silniejsze i bardziej napięte mięśnie, ochrona przed urazami, lepsza koordynacja ruchowa, poprawa jakości snu i nastroju oraz redukcja stresu.

Pomoc innym. Pomaganie innym osobom, na przykład wolontariat przy zbiórce żywności lub jakikolwiek miły gest, mogą być korzystne dla naszego zdrowia. Pomaganie innym obniża ciśnienie krwi, polepsza samoocenę i łagodzi stres.

Magiczne słowa. Pielęgnowanie relacji z innymi osobami jest równie korzystne dla Twojego zdrowia. Powinieneś okazywać wdzięczność i miłość drugiej osobie oraz jako pierwszy przepraszać. Więc nie zapominaj o słowach „Dziękuję” i „Kocham Cię” oraz kiedy to konieczne powiedz „Przepraszam”.

Szklanka w połowie pełna. Badania wykazały, że pozytywne nastawienie do życia pomaga w radzeniu sobie ze stresem, co prowadzi do wielu korzyści zdrowotnych, zdrowego serca, niższej zachorowalności na depresję i lepszego radzenia sobie z trudnościami.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X