Menu
X

Szpital AVIMED - Katowice

Nasz Szpital oferuje Państwu szeroki dostęp do zabiegów z zakresu chirurgii ortopedyczno- urazowej. Wykonujemy zabiegi w trybie planowym, zapewniając pacjentowi pełny komfort i bezpieczeństwo. Proponujemy Państwu najnowsze trendy i metody operacyjne zapewniające optymalne i nowoczesne leczenie. Stosujemy metody małoinwazyjne – techniki endoskopowe oraz zabiegi wykonywane metodą tradycyjną w wyselekcjonowanych przypadkach.

Do najczęstszych obrażeń narządu ruchu należą uszkodzenia więzadeł, stawów, chrząstki stawowej, złamania i zwichnięcia, do których dochodzi między innymi w czasie uprawiania sportów wyczynowych i amatorskich oraz przy wykonywaniu codziennych czynności.

W skuteczność naszych zabiegów wpisuje się specjalistyczna wiedza, doświadczeni lekarze oraz nowoczesny sprzęt, który stanowi wyposażenie naszego Szpitala. Sale operacyjne są wyposażone w nawiew laminarny minimalizujący możliwość zakażeń szpitalnych. W trakcie operacji nasi specjaliści wykorzystują sprzęt i implanty renomowanych firm medycznych.

Przeprowadzając zabiegi operacyjne z zakresu endoprotezoplastyki stawów oraz technik mikrochirurgicznych stosowanych np.: w chirurgii ręki nasz Szpital zaliczany jest do czołówki krajowej.

Dużą wagę przykładamy do optymalnego wyboru znieczulenia do zabiegu operacyjnego, zwalczania bólu pooperacyjnego oraz do odpowiedniej rehabilitacji pacjenta. Naszym pacjentom zapewniamy sprzęt rehabilitacyjny dobrany indywidualnie do potrzeb oraz zabiegi fizykoterapeutyczne pozwalające na szybki powrót do zdrowia i odzyskania sprawności.

Historia Szpitala AVIMED

Szpital jest zlokalizowany w wolnostojącym budynku w centrum Katowic przy ul. Gliwickiej 159 w otoczeniu zabytkowego parku. Budynek szpitala wybudowany w 1886 r. nazywany również Dworem w Załężu, pałacem w Załężu ma charakter zabytkowy i jest neoklasycystycznym dworkiem. W okresie do 1945 r. mieściła się tu regionalna dyrekcja Spółki Akcyjnej Spadkobierców

Jerzego von Gieschego. Od 1887 r. mieszkał tu Generalny Dyrektor Giesches Erben – Fryderyk Bernhardi, który w 1986 r. kierował akcją ratowniczą w KWK Kleofas. Po II wojnie światowej budynek został zaadaptowany na przychodnię.

Miał tu swoją siedzibę Górniczy Zespół Lecznictwa Ambulatoryjnego i niestety ulegał stałej dewastacji do roku 2007, gdy zakupiła go spółka Avimed i przebudowała pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Adaptując budynek do potrzeb szpitala zachowano jego pierwotną formę z niewielkimi zmianami – między innymi zmienił się kształt tarasu od strony południowej. W pełni odrestaurowano zabytkowe wnętrze holu, gdzie znajduje się obecnie wejście do rejestracji Szpitala i Poradni Avimed.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Tychy, Częstochowa, Chrzanów, Żory, Rybnik.

Umów się na zabieg

Certyfikaty
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X