Menu
X
Informacje o klinice

Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy „MEDINCUS”, powstał z myślą o kompleksowej opiece naszych pacjentów. W szerokiej ofercie szpitala znajdują się zarówno zabiegi chirurgiczne, jak
i hospitalizacje w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii. Zapewniamy wszechstronną opiekę nad pacjentami przed i po wszczepieniu implantów słuchowych. Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS w Kajetanach powstał w 2011 roku, pierwszą operację przeprowadzono 20 sierpnia tego samego roku. Od otwarcia przeprowadziliśmy ponad 60 000  procedur chirurgicznych.

Szpital posiada w pełni wyposażony oddział otorynolaryngologiczny z blokiem operacyjnym, w którego skład wchodzą dwie sale operacyjne. Pacjenci mają do dyspozycji nowoczesne, klimatyzowane pokoje. W każdym z nich znajduje się specjalnie przystosowana łazienka, wygodne łóżka, telewizor oraz dostęp do internetu.

W budynku szpitala znajduje się także przychodnia Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS. Opieka świadczona przez interdyscyplinarny zespół lekarzy specjalistów, terapeutów oraz nowoczesny sprzęt diagnostyczny gwarantują wysoką jakość usług medycznych w zakresie otorynolaryngologii, audiologii i foniatrii.

Do dyspozycji naszych pacjentów są: gabinety lekarskie, gabinet protetyka słuchu, gabinety badań słuchu z kabinami ciszy, a także w pełni wyposażone i zautomatyzowane unity otolaryngologiczne z: videotoskopem, videofberoskopem, videoendoskopem, videomikroskopem, videostroboskopem oraz aparatura do kompleksowych badań słuchu, w tym do badań obiektywnych, a także sprzęt do wykonywania badań przesiewowych słuchu u noworodków i niemowląt.

Szpital Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy MEDINCUS położony jest w Kajetanach, około 20 km na południowy zachód od Warszawy. Lokalizacja szpitala, w otoczeniu lasów i z dala od zgiełku miasta, sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia i regeneracji sił pacjentów po przebytym zabiegu operacyjnym. Na terenie Centrum znajduje się zaplecze rekreacyjno-wypoczynkowe: hotel, restauracja, park rekreacyjno-wypoczynkowy, hala sportowa, mini zoo oraz sklep i apteka, gdzie pacjenci mogą na miejscu nabyć najpotrzebniejsze przedmioty i leki.

Gwarancją komfortowego pobytu jest również personel medyczny porozumiewający się w kilku językach, co ułatwia komunikację ze wszystkimi przybywającymi do nas pacjentami.

Zakres usług medycznych:

 • Operacje gardła:
 1. Adenotomia – usunięcie migdałka gardłowego
 2. Adenotonsillotomia – usunięcie migdałka gardłowego i podcięcie migdałków podniebiennych
 3. Plastyka podniebienia miękkiego
 4. Plastyka wędzidełka języka
 5. Tonsillectomia – usunięcie całkowite migdałków podniebiennych
 6. Tonsillotomia – podcięcie migdałków podniebiennych
 7. Uvulophalatopharyngoplastyka (UPPP) z użyciem urządzenia typu RaVor – plastyka łuków podniebienno-gardłowych i plastyka podniebienia miękkiego
 8. Uvulotomia – skrócenie języczka
 • Operacje ucha:
 1. Antromastoidektomia –usunięcie zmian zapalnych z ucha środkowego z dojścia zausznego.
 2. Attykoantromastoidektomia – usunięcie perlaka z dojściem zausznym
 3. Drenaż ucha środkowego w znieczuleniu miejscowym i ogólnym
 4. Drenaż Paparella
 5. Epitympantomia – operacja ucha środkowego
 6. Myringoossikuloplastyka – odtworzenie błony bębenkowej z rekonstrukcją łańcucha kosteczek słuchowych
 7. Myringoplastyka – odtworzenie błony bębenkowej
 8. Odtworzenie światła przewodu słuchowego
 9. Operacja radykalna zmodyfikowana ucha środkowego – radykalne usunięcie zmian perlakowych
 10. Ossikuloplastyka -rekonstrukcja łańcucha kosteczek słuchowych
 11. Plastyka przewodu słuchowego zewnętrznego
 12. Stapedotomia – operacja otosklerozy
 13. Tympanopunkcja błony bębenkowej – nakłucie błony bębenkowej z odessaniem ewentualnych resztek płynu
 14. Usunięcie perlaka z ucha środkowego
 15. Tympanotomia eksploratywna
 16. Tympanotomia eksploratywna z operacją rekonstrukcyjną
 17. Usunięcie kostniaków z przewodu słuchowego
 • Operacje nosa/zatok:
 1. Konchoplastyka – plastyka małżowin nosowych
 2. Polipectomia – usunięcie polipów z nosa
 3. Operacja zatok szczękowych
 4. Septokonchoplastyka – plastyka przegrody nosowej i małżowin nosowych
 5. Septoplastyka – plastyka przegrody nosowej
 6. Funkcjonalna endoskopowa operacja zatok z użyciem nawigacji (FESS)
 7. Operacja obustronna wszystkich zatok
 8. Płukanie zatok hydrodebriderem
 • Operacje krtani:
 1. Mikrochirurgia krtani
 • Operacje narządu głosu
 1. Usunięcie guzków głosowych
 2. Usunięcie torbieli nagłośni
 3. Usunięcie brodawczaków krtani
 4. Usunięcie torbieli fałdu głosowego
 5. Plastyka wędzidełka języka
 • Pełna procedura diagnostyki i wszczepienia implantu ślimakowego, implantu ucha środkowego, implantów na przewodnictwo kostne.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Otwock, Mińsk Mazowiecki, Marki, Siedlce, Wyszków, Nowy Dwór Mazowiecki, Sochaczew, Łowicz, Radom, Ciechanów, Siedlce, Puławy, Grójec, Przasnysz, Płock, Ostrołęka, Wyszków, Zambrów, Łódź.

Nasi lekarze specjaliści
Prof. nadzw. dr hab n. med. Piotr Henryk Skarżyński
dr n. med. Maciej Mrówka
dr n. med. Marek Porowski
dr n. med. Justyna Dąbrowska-Bień
dr n. med. Paulina Młotkowska-Klimek
dr n. med. Katarzyna Łazęcka
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X