Menu
X
Informacje o klinice

Leczenie zaćmy w Centrum Okulistycznym EYEMED w Lublinie wykonuje się w warunkach Sali Operacyjnej. Przeprowadzany jest przez doświadczonych chirurgów z wieloletnim stażem w dziedzinie mikrochirurgii oka. Każdy pacjent jest otoczony opieką anestezjologa, który zapewnia bezpieczeństwo ogólne pacjenta w trakcie zabiegu oraz dba o przeprowadzenie zabiegu bez dolegliwości bólowych.

 

Operacja zaćmy polega wymienieniu zmętniałej soczewki na nową, sztuczną i przejrzystą. Starą zmętniałą soczewkę rozbija się za pomocą ultradźwięków i odsysa. W miejsce starej soczewki wszczepia się soczewkę nową. Nowa soczewka powinna spełniać najwyższe standardy jakościowe, tak by nie powodować pooperacyjnych problemów z widzeniem. W dużym stopniu to ona właśnie decyduje o jakości widzenia.

LECZENIE ZAĆMY – BEZPIECZNY ZABIEG

Standardem w naszej technice operacyjnej jest usunięcie zaćmy przy pomocy cięcia głównego szerokości nie większej niż 2.2mm. Jest to sprawdzona technika operacyjna z której wyeliminowano niekorzystny efekt dużego cięcia rogówkowego, powodującego powstawanie dużego pooperacyjnego astygmatyzmu. Był to główny problem chirurgów zaćmy lat dziewięćdziesiątych.

 

Obecnie w Centrum Okulistycznym EYEMED chirurgia zaćmy wykonywana jest również nowatorską metodą MICS® opatentowaną w 2002 roku, w której wielkość głównego cięcia waha się w granicach ok. 1.5 mm. Jest to metoda, której celem jest wyeliminowanie powstającego astygmatyzmu pooperacyjnego. Metoda ta jest szczególnie polecana dla pacjentów, którym szczególnie zależy na dobrym efekcie refrakcyjnym po operacji. W celu wyeliminowania jakichkolwiek abberacji powstałych po zabiegu, wykonujemy dodatkowo laserową korekcję pozostałej wady wzroku. Dzięki temu pacjent może usunąć nie tylko zaćmę, ale wady wzroku, jakie miał przez całe życie.

Nasi lekarze specjaliści
prof. dr hab. n. med. Robert Rejdak
dr n. med. Paweł Klonowski
Umów się na zabieg
image
pl Polish
X