Menu
X
Informacje o klinice

Medicus-Bonus to komfortowy, kameralny szpital, którego głównym profilem działalności jest ortopedia i traumatologia.  Wykonujemy nawet najbardziej złożone operacje ortopedyczne. Zespół operacyjny szpitala to starannie dobrana i doskonale współpracująca grupa. Wykonujemy około 1500 zabiegów w skali roku. Szpital posiada profesjonalny blok operacyjny, wyposażony jest w nowoczesny sprzęt, a zabiegi przeprowadzane są przy użyciu najnowszych metod operacyjnych. Pacjenci mają zapewnioną pełną opiekę przed i pooperacyjną. Nowoczesne metody operacyjne oraz opieka rehabilitacyjna pozwalają na skrócenie pobytu w szpitalu nawet do 3-4 dni przy bardzo skomplikowanych operacjach ortopedycznych. 

Drugą wiodącą specjalizacją szpitala jest flebologia – operacyjne leczenie żylaków najnowocześniejszymi metodami. 

Medicus-Bonus Sp. z o.o. działa na rynku od 1993 roku. Oprócz szpitala, posiada 4 poradnie specjalistyczne na terenie Wielkopolski. Firma ogólnie zatrudnia 95 lekarzy i ponad 40 osób personelu pomocniczego. 

OPERACJE HALUKSÓW 

W leczeniu operacyjnym stosujemy nowoczesne techniki, które maksymalnie skracają czas rekonwalescencji. Operacja haluksa (palucha koślawego) polega na tzw. kontrolowanym złamaniu kości (przecięciu kości), czyli osteotomii korekcyjnej. Następnie stabilnie zespala się kość w odpowiednim ustawieniu. Do stabilizacji odłamów kostnych używamy różnego rodzaju implantów. Najczęściej stosowane metody: m. Chevron, Akin, Scarf, Weil, Michell, Peterson, osteotomia klinowa kości klinowej. 

Po leczeniu operacyjnym nie stosujemy usztywnień gipsowych, lecz miękkie, aczkolwiek stabilizujące opaski elastyczne. Pacjenci mogą rozpocząć obciążanie stopy już na drugi dzień po operacji. Okres powrotu do pełnej sprawności wynosi od 4 tygodni do 3 miesięcy. 

 ENDOPROTEZY STAWU BIODROWEGO 

Celem wstawienia endoprotezy stawu biodrowego jest zawsze uwolnienie pacjenta od unieruchomiającego bólu, spowodowanego nieodwracalnie zniszczonym chorobą stawem biodrowym. Operacja polega na wstawienie w miejsce uszkodzonych elementów stawu biodrowego biokompatybilnych implantów. 

Bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja do operacji i przygotowanie medyczne przedoperacyjne.  Stosujemy techniki małoinwazyjne, implanty uznanej jakości. Staramy się, aby Pacjent przebywał w szpitalu przez krótki czas, jednocześnie odpowiednio łagodzimy ból operacyjny.  Po operacji Pacjent powraca do normalnego, bezbólowego funkcjonowania. Stopień satysfakcji pacjentów po operacji wstawienia endoprotezy stawu biodrowego jest bardzo duży. Osoby te coraz częściej decydują się na aktywność rekreacyjną, np. nordic walking, jazdę na rowerze. Zapewniamy odpowiednią, aktywną rehabilitację i wdrożenie wysokiej jakości żywienia pooperacyjnego (opiekę dietetyka).   

REKONSTRUKCJA WIĘZADŁA ACL / PCL 

Polega na prowadzeniu operacji przy jednoczesnym oglądaniu stawu na monitorze w dużym powiększeniu. Do stawu dociera się poprzez wprowadzenie do wnętrza kamery, a przez osobne małe nacięcia wprowadza się narzędzia operacyjne. Z małego cięcia pobiera się fragmenty powięzi uda, a następnie wszczepia się je za pomocą specjalnych implantów w miejsce zerwanego więzadła krzyżowego przedniego bądź tylnego. Bywa, że w zastępstwie  tkanki własnej pacjenta stosowane są również materiały sztuczne. Cały zabieg jest przeprowadzany z zastosowaniem mikronacięć i gwarantuje szybki powrót do sprawności fizycznej. Podstawą dobrej rekonwalescencji po zabiegu jest odpowiednia rehabilitacja. 

ARTROSKOPIA KOLANA 

Artroskopia pozwala na dotarcie do najdalszych zakamarków stawu, a dzięki temu na ocenę całego stawu, także w ruchu. Polega na prowadzeniu operacji przy jednoczesnym oglądaniu stawu na monitorze w dużym powiększeniu. Do stawu dociera się poprzez wprowadzenie do wnętrza kamery, a przez osobne małe nacięcia wprowadza się narzędzia operacyjne. Zalety artroskopii to m.in. większa dokładność operacji, mniejsza inwazyjność, krótszy czas pobytu w szpitalu, szybsza rehabilitacja, mniejsze blizny. Artroskopia zalecana jest do leczenia wielu urazów i schorzeń kolana, w tym do deformacji, zmian zwyrodnieniowych, niestabilności stawów, RZS. 

ARTROSKOPIA BARKU 

Artroskopia barku pozwala na dotarcie do przestrzeni podbarkowej stawu ramiennego przy pomocy wziernika, nazywanego inaczej endoskopem, czyli kamerki z oświetleniem. Podczas operacji lekarz ogląda staw w powiększeniu, a czynności chirurgiczne wykonywane są przez niewielkie nacięcia w skórze.  

Najczęściej artroskopię barku wykonuje się z powodu niestabilności stawu ramiennego, zespołu cieśni podbarkowej lub uszkodzenia ścięgien rotatorów. 

OPERACJA ZESPOŁU KANAŁU NADGARSTKA 

Celem operacji jest uwolnienie nerwu pośrodkowego z uciskających go okolicznych tkanek, umożliwiając tym samym jego prawidłowe funkcjonowanie. Leczenie to uzupełnia się w razie 

konieczności farmakoterapią oraz rehabilitacją. Odpowiednio wcześnie przeprowadzona operacja daje możliwość pełnego powrotu funkcji nerwu pośrodkowego. 

 USZTYWNIENIE STAWU SKOKOWEGO 

Wykonujemy 2 rodzaje usztywnień stawów skokowych: górny i dolny. Wykonywane są w przypadku destrukcji stawu, spowodowanej urazami bądź chorobą reumatyczną. Dają doskonałe efekty w przypadku złych ustawień stopy uniemożliwiających pacjentom normalne funkcjonowanie. Pacjenci po takich zabiegach wracają do normalnego funkcjonowania i są w stanie nawet uprawiać wspinaczkę. 

Operacje usztywnienia stawu skokowego w znaczącej ilości wykonywane są techniką artroskopową (mikronacięcia). Po oczyszczeniu stawu i ustawieniu w pozycji fizjologicznej stabilizuje się go specjalnymi implantami.  

ENDOPROTEZY KOLANA 

Celem wstawienia endoprotezy stawu kolanowego jest zawsze uwolnienie pacjenta od unieruchomiającego bólu, spowodowanego nieodwracalnie zniszczonym chorobą stawem kolanowym. Operacja polega na wstawienie w miejsce uszkodzonych elementów stawu kolanowego biokompatybilnych implantów. 

Bardzo ważna jest odpowiednia kwalifikacja do operacji i przygotowanie medyczne przedoperacyjne.  Stosujemy techniki małoinwazyjne, implanty uznanej jakości. Staramy się, aby Pacjent przebywał w szpitalu przez krótki czas, jednocześnie odpowiednio łagodzimy ból operacyjny.  Po operacji Pacjent powraca do normalnego, bezbólowego funkcjonowania. Stopień satysfakcji pacjentów po operacji wstawienia endoprotezy stawu kolanowego jest bardzo duży. Osoby te coraz częściej decydują się na aktywność rekreacyjną, np. nordic walking, jazdę na rowerze. Zapewniamy odpowiednią, aktywną rehabilitację i wdrożenie wysokiej jakości żywienia pooperacyjnego (opiekę dietetyka). 

OPERACJE WAD WRODZONYCH STÓP 

Najczęściej operacje stóp polegają na wykonaniu osteotomii, czyli przecięciu kości i ponownym ich zespoleniu w skorygowanym ustawieniu. Zawsze dodatkowo nieodzowna jest operacja na tkankach miękkich. Operacja przebiega najczęściej w znieczuleniu podpajęczynówkowym.  

Zajmujemy się leczeniem operacyjnym następujących schorzeń: 

  • płaskostopie poprzeczne,
  • palce młoteczkowate
  • stopa płasko-koślawa statyczna,
  • niewydolność mięśnia piszczelowego tylnego,
  • stopa wydrążona,
  • stopa reumatyczna,
  • metarsalgia Mortona,

OPERACJE STÓP REUMATYCZNYCH  

Leczenie operacyjne stóp reumatycznych ma często ma charakter paliatywny. Lekarz prowadzący powninien przewidzieć, jak choroba będzie postępowała i musi zdecydować o rodzaju zabiegu. Najjczęściej stosowane w naszym szpitalu techniki to: synowektomia, artrodeza, operacje metodą Fowler, Weil, Chevron, Scarf. Bardzo ważne jest, aby w leczeniu pooperacyjnym szybko rozpocząć rehabilitację. 

Lista zabiegów ORTOPEDYCZNYCH, które szpital wykonuje w kolejności od najważniejszego. 

Zróżnicowanie cenowe, w zależności od zakresu operacji i rodzaju wykorzystanego implantu / usztywnienia /  

 Operacje haluksów 4800-15000 zł 

Endoprotezy stawu biodrowego od19000 zł 

Rekonstrukcja więzadła ACL 7900-9900 zł 

Artroskopia kolana 4100- 5500 zł 

Artroskopia barku 4100- 5500 zł 

Zespół kanału nadgarstka 2500 – 3500 zł 

Usztywnienie stawu skokowego 6000- 11000 zł 

Endoprotezy kolana Od 20000 zł 

Operacje wad wrodzonych stóp 4800-16000 zł 

Operacje stóp reumatycznych4800-16000 zł 

Plastyka więzadeł stawu skokowego 4800-12000 zł 

Operacje naprawcze barku 4500-8500 zł 

 

Okres oczekiwania na zabieg – 2 tygodnie

 Cena wizyty kwalifikacyjnej: 

konsultacja 150 zł – nie jest zawarta w cenie zabiegu;  konieczne badania (Usg, RTG) są dodatkowo płatne 

Konsultacja pooperacyjna – w cenie zabiegu. 

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Oborniki, Gniezno, Poznań, Ostrów Wielkopolski, Kalisz, Jarocin, Września, Śrem, Kościan, Konin, Szamotuły, Nowy Tomyśl.

 

Nasi lekarze specjaliści
Lek. med. Agnieszka Herbik
Lek. med Marek Kintzi
Lek. med Piotr Staszczuk
Lek. med. Ryszard Stawicki
Umów się na zabieg
Certyfikaty
image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X