Menu
X

Okulus Plus Centrum Okulistyki i Optometrii - Bielsko-Biała

OKULUS PLUS Centrum Okulistyki i Optometrii zostało założone w 2002 roku jako specjalistyczny ośrodek okulistyczny Klinika OKULUS. Ośrodek posiada wszechstronnie wykształconą, profesjonalną kadrę – lekarzy z dużym doświadczeniem klinicznym i optometrystów, którzy są absolwentami najlepszych uczelni w kraju. Prowadzimy leczenie i kwalifikacje do zabiegu w dwóch ośrodkach w województwie śląskim – w Bielsku-Białej i Jaworznie, natomiast zabiegi przeprowadzane są w Bielsku Białej.

LECZENIE ZAĆMY

W OKULUS PLUS zabiegi usunięcia zaćmy wykonywane są najnowocześniejszą metodą fakoemulsyfikacji. Wykorzystujemy do tego najlepszej klasy sprzęt i materiały do chirurgii zaćmy. Operacje zaćmy w OKULUS PLUS wykonuje kierująca zespołem medycznym, uznany chirurg dr n.med. Iwona Filipecka, członek Polskiego Towarzystwa Okulistycznego (PTO), Amerykańskiej Akademii Okulistyki (AAO) oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgów Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej (ESCRS). W 2005 roku,jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy i stale udoskonalamy autorski Program Personalizacji Doboru Soczewki (PPDS). Dr Filipecka jako pierwsza w Polsce wszczepiła soczewkę MPlus add.+1,5. Stosując różne kombinacje soczewek wieloogniskowych zapewnia dobre widzenie na wszystkie odległości bez okularów. Z podobnym sukcesem wykonuje trudne zabiegi usunięcia zaćmy z wszczepem soczewki po laserowej korekcji oczu a także zabiegi usunięcia zaćmy u pacjentów chorujących na jaskrę.

LASEROWA KOREKCJA WZROKU

Laserowa korekcja wzroku to obecnie jedna z najbardziej skutecznych i trwałych metod pozwalających na uniezależnienie się od okularów. Za jej pomocą możemy skorygować wysoką krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm u osób powyżej 21 roku życia. Laserowa korekcja wzroku polecana jest wszystkim osobom, którym okulary lub soczewki kontaktowe przeszkadzają w codziennych aktywnościach.

W OKULUS PLUS zabiegi laserowej korekcji wzroku wykonuje dr n. med. Ewa Lange, która chirurgią refrakcyjną zajmuje się od ponad 20 lat. Posiada ogromne doświadczenie przy stole operacyjnym, a w swojej karierze zawodowej wykonała ponad 25 tysięcy procedur.

OKULUS PLUS jest pierwszym ośrodkiem na Podbeskidziu, który wszedł w posiadanie lasera femtosekundowego do zabiegów usunięcia wad wzroku. Dzięki zaawansowanej technologii lasera, okres rekonwalescencji po zabiegu jest krótki, dzięki czemu pacjent szybko odzyskuje wyraźne widzenie. Metoda FemtoZ-LASIK polecana jest więc osobom, które oczekują „natychmiastowego” efektu. Wg badań większość pacjentów odzyskuje pełne widzenie w mniej niż 4 godziny po zabiegu. Nasi pacjenci doceniają nową jakość widzenia: praca, podróże a także uprawianie ulubionego sportu są teraz na zdecydowanie wyższym i bardziej komfortowym poziomie. Kolejny laser wykorzystywany  do zabiegów usunięcia wady wzroku to laser excimerowy – zapewnia wielopunktową kontrolę nad energią lasera oraz doskonale nadzoruje ustawienie oka w czasie zabiegu.

Metody laserowej korekcji wzroku:

FemtoZ-LASIK
SBK Lasik
LASIK
EBK
Trans PRK
LASEK

Metoda zawsze dobierana jest indywidualnie dla każdego Pacjenta. W przypadku kwalifikacji do laserowej korekcji wzroku metodą LASEK lub LASIK zdarza się, że negatywna kwalifikacja podyktowana jest zbyt cienką rogówką lub za dużą średnicą źrenicy. Metoda FemtoZ-LASIK jest rozwiązaniem dla pacjentów, u których zastosowanie tradycyjnych metod nie było możliwe.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Kęty, Żywiec, Skoczów, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Ustroń, Andrychów, Wadowice, Oświęcim, Jastrzębie Zdrój.

Nasi lekarze specjaliści

dr n. med. Ewa Lange
dr n. med. Iwona Filipecka

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X