Menu
X

OrtoMed Centrum Medyczne - Kraków

Celem naszego Centrum Medycznego jest zapewnienie kompleksowej opieki nad Pacjentami po urazach lub zabiegach ortopedycznych. Pacjent od samego początku do zakończenia leczenia jest pod opieką jednego lekarza ortopedy, który diagnozuje jego przypadek, jeśli jest taka konieczność przeprowadza operację (wykonujemy pełen zakres zabiegów ortopedycznych z zakresu chirurgii ręki i kończyny dolnej, są to zabiegi artoskopowe jaki i endoprotezoplastyka, zespalanie złamań itp.), konsultuje w czasie rekonwalescencji i nadzoruje rehabilitację. Po prostu jest lekarzem prowadzącym. Rehabilitacja powinna się rozpocząć w Centrum przed planowanym zabiegiem operacyjnym. Ma to zapewnić pełne przygotowanie Pacjenta do planowanej operacji, wzmocnić odpowiednie partie mięśni i nauczyć Pacjenta postępowania bezpośrednio po operacji. Rehabilitacja kontynuowana jest w Centrum Medycznym OrtoMed po zabiegu. Rehabilitacja odbywa się pod kontrolą lekarza prowadzącego, czyli tego, którego wybrał sobie Pacjent przed zabiegiem. Do dyspozycji pacjentów są również inni specjalności, którzy mogą wspomagać proces rehabilitacji. Lekarz prowadzący lub Pacjent w każdej chwili może poprosić ich o konsultację.

Nasz zespół tworzą doświadczeni specjaliści z dziedziny ortopedii i traumatologii narządu ruchu, reumatologii, chirurgii dziecięcej, anestezji, fizjoterapii i dietetyki.

PRZYKŁADOWE WYKONYWANE ZABIEGI ORTOPEDYCZNE

Artroskopia stawów – Artroskopię wykonuje się w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu. O rodzaju znieczulenia decyduje lekarz anestezjolog w czasie przeprowadzanej z Pacjentem konsultacji anestezjologicznej. Artroskopia polega na wprowadzeniu urządzenia zwanego artroskopem do stawu poprzez niewielkie nacięcia w okolicy stawu. Po jego wprowadzeniu, do wnętrza stawu podaje się roztwór soli fizjologicznej, co ułatwia obejrzenie wnętrza stawu. Następnie ocenia się wszystkie struktury wewnątrzstawowe: chrząstki stawowe, błonę maziową, więzadła, łąkotki. Ta część zabiegu artroskopii bywa nazywana artroskopią diagnostyczną. Następnie do stawu można wprowadzić miniaturowe instrumenty chirurgiczne i wykonać procedury lecznicze stwierdzanej patologii. W przypadku przeprowadzenia tych procedur mówi się o artroskopii operacyjnej (terapeutycznej).

Korekcja paluchów koślawych (halluxy) – Halluxy – czyli paluchy koślawe to nabyte bądź wrodzone zniekształcenie w obrębie stopy, polegające na koślawym ustawieniu palucha oraz szpotawym ustawieniu I kości śródstopia, któremu zwykle towarzyszy płasko-kośkawe ustawienie stopy. Wielkość kąta pomiędzy osią długą palucha a osią I kości śródstopia przekracza 20 stopni. Skutkiem tego jest wystawanie, po stronie przyśrodkowej stopy, głowy I kości śródstopia (tzw. bunion).

Łokieć tenisisty – „Łokieć tenisisty” to schorzenie dotyczące mięśni prostowników nadgarstka, zwane inaczej zapaleniem nadkłykcia bocznego kości ramiennej. Brzmi skomplikowanie, ale mówiąc wprost łokieć tenisisty jest bolesną dolegliwością mającą swoje źródło w zmienionej patologicznie okolicy przyczepu ścięgien mięśni prostowników nadgarstka do kości ramiennej. Przyczyną schorzenia jest najczęściej przeciążenie mięśni prostowników nadgarstka i palców w wyniku zbyt forsownego uprawiania jednostronnych czynności, co objawia się bolesnością w okolicy bocznej strony łokcia. Schorzenie występuje u sportowców, skrzypków, masażystów i przeważnie u osób z dobrze rozwiniętym układem mięśniowym. Spośród dyscyplin sportu wymienić należy tenis, stąd też dolegliwość tę nazywa się łokciem tenisisty. Do niedawna większość lekarzy i terapeutów kojarzyła “łokieć tenisisty” z istniejącym w tej okolicy stanem zapalnym. Obecnie uważa się, że dużą rolę odgrywają tu też zmiany degeneracyjne w strukturze kolagenu oraz nieprawidłowości w ukrwieniu.

Rekonstrukcja więzadła ACL – Najczęściej zrywanym więzadłem kolana jest ACL (więzadło krzyżowe przednie). Urazowi ACL często towarzyszą uszkodzenia innych struktur, tj. chrząstki stawowej, łąkotek oraz innych więzadeł stawu kolanowego. Typowy przebieg i objawy zerwania ACL to „ucieknięcie” kolana z ostrym bólem, któremu często towarzyszy charakterystyczny dźwięk (trzask lub chrupnięcie). Kolano po urazie jest bolesne i zazwyczaj dosyć szybko narasta obrzęk. Po urazie występuje trudność w obciążaniu kontuzjowanej kończyny. Uszkodzenie ACL jest poważnym urazem kolana, szczególnie z uwagi na towarzyszące, lub pojawiające się w następstwie przewlekłej niestabilności, dodatkowe uszkodzenia kolana. Wczesne zgłoszenie się do specjalisty pozwala na szybkie zaopatrzenie urazu oraz często na powstrzymanie rozwoju dodatkowych uszkodzeń.

Rekonstrukcja więzadła MCL – Więzadła poboczne wzmacniają boki stawu kolanowego z obu stron. Dzięki nim możliwe jest odwodzenie i przywodzenie kolana. W większości przypadków izolowanych uszkodzeń MCL w stopniu I i II stosuje się leczenie zachowawcze. Jego głównym elementem jest względne unieruchomienie, stopniowe wprowadzanie ruchu i progresywne wzmacnianie kończyny. Działania te zazwyczaj dają korzystne rezultaty i pozwalają na pełen powrót do aktywności fizycznej. Mimo dużej zdolności naprawczej MCL, tkanka powstała w procesie gojenia jest dużo grubsza i twardsza, co zmienia jej właściwości biomechaniczne. Prawidłowo przeprowadzone leczenie zachowawcze powoduje, że właściwości więzadła są zbliżone do tkanki pierwotnej.

Rekonstrukcja więzadła PCL – Więzadło krzyżowe tylne (PCL) jest kolejnym, obok więzadła krzyżowego przedniego (ACL) oraz kompleksu tylno-bocznego (PLC) stabilizatorem stawu kolanowego. PCL odpowiada za stabilność tylną kolana. Uszkodzenie PCL można leczyć zachowawczo (nieoperacyjnie) – poprzez unieruchomienie kolana w ortezie (stabilizatorze). Uszkodzenie PCL bardzo rzadko wymaga leczenia operacyjnego. Operacyjna rekonstrukcja PCL wskazana jest przy całkowitym (III stopnia) uszkodzeniu tego więzadła.

Zespół cieśni nadgarstka – Zespół kanału nadgarstka jest to stan chorobowy powstały w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego biegnącego w kanale nadgarstka. Schorzenie to najczęściej jest wywoływane albo poprzez reumatoidalne zapalenie stawów, albo poprzez specyficzny charakter pracy, na przykład długotrwałe trzymanie myszki komputerowej. Jest kilka przyczyn choroby, które mogą występować pojedynczo albo wszystkie na raz. Przyczyną może być obrzęk zapalny nerwu lub tkanek go otaczających. Chorobę wywołać może także zwyrodnieniowe lub będące wynikiem urazu zwężenie przestrzeni kanału nadgarstka.

Drobne zabiegi oraz badania USG wykonywane w Centrum:

 • Usunięcie znamienia barwnikowego
 • Usunięcie guzka podskórnego (kaszaka) – Klinowe wycięcie wrastającego paznokcia
 • Przyżeganie ziarniny przy wrastającym paznokciu (potrzeba 3-6 zabiegów)
 • Wycięcie ziarniniaka
 • Podwiązanie kikuta pępowiny
 • Podcięcie wędzidełka
 • Przyżeganie ziarniniaka pępka (potrzeba 3-6 zabiegów)
 • Płukanie przestrzeni podnapletkowej (zapalenie napletka)
 • Szycie rany w znieczuleniu miejscowym
 • Nacięcie ropnia
 • Wymiana gastrostomii odżywczej
 • Przyżeganie ziarniny przy gastrostomii
 • Przyżeganie ziarniny przy tracheostomii
 • Badanie USG ortopedyczne
 • Badanie USG u dzieci: stawy biodrowe, przezciemiączkowe, jamy brzusznej

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Skawina, Myślenice, Bochnia, Chrzanów, Tarnów, Oświęcim, Katowice, Jędrzejów, Wieliczka, Nowy Sącz, Wadowice, Bochnia, Brzesko oraz całego Śląska.

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X