Menu
X

Centrum Medyczne SALUS - Kłodzko

Specjalizacje: Chirurgia, laryngologia, ortopedia
Popularne Zabiegi: Artroskopia stawów, operacja przepukliny, skleroterapia, usunięcie tarczycy, fess, usunięcie migdałków

INFORMACJE O PLACÓWCE

Centrum Medyczne Salus świadczy usługi zdrowotne od 1994 roku. Obecnie posiada przychodnie w Kłodzku oraz kilku mniejszych miejscowościach Ziemi Kłodzkiej.

W CM Salus działają pracownie diagnostyczne: RTG, endoskopii, spirometrii, USG, badań psychotechnicznych, zakłady rehabilitacji ambulatoryjnej oraz oddział dzienny rehabilitacji. Świadczy usługi z zakresu medycyny rodzinnej oraz ambulatoryjnej opieki specjalistycznej i medycyny pracy. Wykonuje usługi w zakresie transportu sanitarnego chorych w kraju i za granicą.

W kłodzkiej placówce CM Salus prowadzi oddział szpitalny, w którym wykonywane są procedury z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii naczyniowej, chirurgii plastycznej, laryngologii, urologii oraz ginekologii. Tuż obok oddziału znajduje się Centrum Estetyki, czyli kompleksowy dział laseroterapii, kosmetologii i medycyny estetycznej.

Dzięki kompleksowości świadczonych usług pacjent może korzystać z pełnego procesu leczenia, począwszy od lekarza medycyny rodzinnej, poprzez badania diagnostyczne, laboratoryjne, poradnie specjalistyczne, rehabilitację oraz zabiegi w ramach oddziału szpitalnego.

Jakość świadczonych w CM Salus usług potwierdzona została certyfikatem ISO 9001:2015, a najwyższych standardów opieki nad pacjentem dowodzą certyfikaty Szpital bez bólu, czy Przyjazna Przychodnia. O ugruntowanej pozycji na rynku usług medycznych świadczą także liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. magazynów Newsweek oraz Forbes.

PIĘĆ ELEMENTÓW BEZPIECZNEGO ZABIEGU

 1. KONSULTACJA MEDYCZNA I ZAPLANOWANIE INDYWIDUALNEGO PROCESU LECZNICZEGO

Bezpieczeństwo i zadowolenie Pacjenta to misja Centrum Medycznego Salus. Decydując się na zabieg w tej placówce Pacjent prowadzony jest od początku przez doradcę, który koordynuje wymagane w konkretnym przypadku konsultacje i badania lekarskie.

 1. SPECJALISTYCZNE BADANIA DIAGNOSTYCZNE I KWALIFIKACJA DO ZABIEGU Z OCENĄ RYZYKA

Dzięki kompleksowości świadczonych usług, w Centrum Medycznym Salus Pacjent  może skorzystać z pełnego zakresu specjalistycznych badań diagnostycznych i laboratoryjnych, wymaganych przed zabiegami operacyjnymi w ramach oddziału szpitalnego, a także przy wybranych procedurach z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii.

Dodatkowo Pacjenci zakwalifikowani do operacji skorzystać mogą z zabiegów endermologicznych, rekomendowanych jako doskonała metoda przygotowania tkanki do zabiegu, co przekłada się na szybsze gojenie i mniejsze ryzyko powikłań, w tym tworzenia zbliznowaceń. W procesie planowania zabiegu każdy pacjent traktowany jest indywidualnie, z uwzględnieniem jego specyficznych potrzeb zdrowotnych.

3.PRZEPROWADZENIE ZABIEGU – ZAKRES USŁUG. PROFESJONALNA KADRA I NOWOCZESNY SPRZĘT

W oddziale szpitalnym Centrum Medycznego Salus oraz w Centrum Estetyki Salus wykonywane są procedury z zakresu:

 • chirurgii ogólnej – operacje żylaków kończyn dolnych (w tym zabiegi: chirurgiczne, laserowe pod kontrolą USG, przy użyciu kleju tkankowego), operacje żylaków odbytu (w tym: metodą Barrona oraz metodą przy użyciu kleju tkankowego), przepukliny brzuszne i pachwinowe, stulejki, wycięcie cysty Bakera, wycięcie guzków tkanek miękkich.
 • chirurgii urazowo-ortopedycznej – artroskopowa rekonstrukcja więzadeł kolana (więzadło krzyżowe przednie i tylne, więzadła poboczne), artroskopia diagnostyczno-lecznicza stawu kolanowego, operacje korekcyjne palców stóp (palce młotkowate), palucha koślawego (haluksy), usuwanie materiałów zespoleniowych, operacje zespołu cieśni nadgarstka i przykurczu Dupuytrena, metody leczenia bólu przewlekłego tj.: kriolezję, termolezję i termolezję pulsacyjną.
 • laryngologii – skrzywienie przegrody nosa, pourazowe zniekształcenie nosa ze skrzywieniem przegrody, usunięcie migdałków, usunięcie polipów nosa, operacja zatok szczękowych
 • chirurgii plastycznej – operacje biustu (powiększenie, zmniejszenie, unoszenie piersi), ginekomastia, zabiegi twarzy (lifting czoła, lifting twarzy i szyi, korekcja powiek, zmiana kształtu nosa, plastyka małżowin usznych), plastyka brzucha, redukcja tkanki tłuszczowej, korekcja kształtu łydek, pośladków.
 • ginekologii estetycznej – korekta kształtu warg sromowych, laserowe zwężenie pochwy, operacyjne leczenie nietrzymania moczu.
 • laseroterapii – usuwanie zmian naczyniowych, drobnych żylaków, pajączków, rumienia, epilacja laserowa, fotoodmładzanie, redukcja plam pigmentacyjnych, gruntowny resurfacing skóry – odnowa komórkowa, naturalna stymulacja procesów odbudowy komórkowej, redukcja blizn, laserowe leczenie grzybicy paznokci.
 • endermologii – przygotowanie tkanki poddawanej zabiegom operacyjnym (uelastycznienie, ujędrnienie), rozpracowywanie blizn pooperacyjnych, modelowanie sylwetki, terapia antycellulitowa, naturalna stymulacja tkanek do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
 • medycyny estetycznej – redukcja zmarszczek (botox, wypełniacze, osocze bogatopłytkowe), korekta owalu twarzy, powiększanie ust, mezoterapia igłowa, ujędrnienie, rozświetlenie i wyrównanie struktury skóry, chirurgiczne usuwanie drobnych zmian skórnych, leczenie nadpotliwości.
 • endoskopii – gastroskopia, kolonoskopia, rektoskopia (także w znieczuleniu).
 1. OPIEKA POOPERACYJNA – BEZPIECZEŃSTWO I KOMFORT POBYTU NA SALI WYBUDZENIOWEJ

Chirurgia Jednego Dnia to forma leczenia zabiegowego realizowanego w oddziałach dziennych, której celem jest przeprowadzenie zabiegu w komfortowych warunkach, w minimalnie krótkim czasie. Główne korzyści wynikające z przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych w ramach Chirurgii Jednego Dnia polegają na skróceniu czasu oczekiwania na zabieg, zmniejszeniu ryzyka zakażeń i stresu oraz odpowiedniej rekonwalescencji po zabiegu.

Kadra lekarska i pielęgniarska to wysoce wyspecjalizowany zespół mający wieloletnie do- świadczenie w leczeniu pacjentów, który pozostaje do ich dyspozycji w czasie leczenia kwalifikacyjnego, podczas zabiegu i po nim, do momentu zakończenia procesu leczniczego.

Placówka dysponuje nowoczesnym sprzętem medycznym oraz komfortowo wyposażonymi pokojami pozabiegowymi.

 1. REKONWALESCENCJA PACJENTA W DOMU LUB W WILLI W POLANICY ZDROJU

Po operacji pacjent przebywa na oddziale w komfortowej sali wybudzeniowej, gdzie otaczany jest profesjonalną opieką pielęgniarską i lekarską nie dłużej niż przez 72 godziny. Po tym czasie zostaje wypisany do domu lub może kontynuować rekonwalescencję (opcja dla Pacjentów spoza regionu) w luksusowym pensjonacie w Polanicy Zdroju, gdzie w spokoju powraca do normalnej aktywności. Dodatkowy atutem są walory turystyczne Ziemi Kłodzkiej: parki, góry, uzdrowiska oraz bogata oferta ośrodków SPA, która stanowi doskonałe dopełnienie procesu rekonwalescencji. Salus dysponuje również własnym transportem medycznym, którym pacjent po zabiegu może odbyć drogę powrotną do domu lub do miejsca wypoczynku.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Nysa, Wałbrzych, Dzierżoniów, Ząbkowice Śląskie, Świdnica, Bystrzyca Kłodzka, Wrocław, Jelenia Góra, Nowa Ruda, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie oraz innych.

 

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X