Menu
X

Salve Łódź

Szpital SALVE powstał w 2008 roku i od tego czasu pomógł tysiącom pacjentów z całej Polski. Szpital Salve działa w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz świadczy usługi komercyjne m.in. w zakresie:

 • Okulistyki
 • Ortopedii
 • Laryngologii
 • Ginekologii
 • Położnictwa
 • Neonatologii
 • Gastoenterologii

Co wyróżnia nasz szpital?

 • Proponowana przez nas metoda leczenia jest indywidualnie dopasowana do potrzeb każdego pacjenta. Wysoki standard opieki oraz kompleksowe podejście do procesu leczenia to nasz największy atut, na tle większości klinik, szpitali i centrów medycznych.
  W naszej placówce pacjenci otrzymują pełną i zrozumiałą informację o stanie swojego zdrowia oraz sugerowanych sposobach kuracji. Nasz pacjent współdecyduje o metodzie leczenia.
 • Dbamy o bezpieczeństwo pacjenta na każdym etapie leczenia. Umożliwia nam to sprzęt medyczny najnowszej generacji, a co za tym idzie precyzyjna diagnostyka, zminimalizowanie bólu i szybki powrót do zdrowia naszych pacjentów
 • w pełni wyposażone nowoczesne sale operacyjne. Dbamy o najwyższą sterylność i higienę naszej placówki. Używamy materiałów i narzędzi medycznych najlepszych producentów.
 • wysoko wykwalifikowany, doświadczony zespół lekarzy i pielęgniarek.

W Salve powszechnie stosowaną praktyką jest stała współpraca specjalistów z różnych dziedzin. Cykliczne konsultacje naszego całego zespołu mają na celu dobór najlepszego sposobu leczenia, co przekłada się bezpośrednio na zapewnianie naszym pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia.

Komfort pobytu dla Pacjentów
Zapewniamy komfortowe warunki pobytu w trakcie całego procesu leczenia. Nasi pacjenci mają do dyspozycji wygodnie urządzone i profesjonalnie wyposażone sale pooperacyjne (1 i 3-osobowe) z łazienkami, klimatyzacją, telewizorami LCD i Internetem. Z dużą skrupulatnością przygotowujemy posiłki. Proponujemy kartę zdrowych dań dopasowanych do potrzeb i preferencji pacjenta oraz zgodną z zaleceniami lekarza.

Kadra doświadczona i doceniana przez Pacjentów
Wielu specjalistów pracujących w Szpitalu Salve, to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym i licznymi sukcesami w leczeniu wielu schorzeń.

Szpital Salve Łódź. Zaćma
Szpital Salve Łódź zapewnia kompleksową opiekę wybitnych profesjonalistów oraz gwarantuje komfortowe warunki pobytu. W Salve Łódź stosowana jest najnowocześniejsza metoda usuwania zaćmy – metoda fakoemulsyfikacji oraz bardzo dobrej jakości niemieckie soczewki zwijalne

USUNIĘCIE ZAĆMY w Szpitalu Salve Łódź

Zaćma (łac. cataracta) to zmętnienie soczewki w oku. Nowoczesne leczenie zaćmy polega na operacyjnym jej usunięciu za pomocą ultradźwięków (fakoemulsyfikacji) i wszczepieniu sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej. Dziś zabieg usunięcia zaćmy wykonuje się przez mikrocięcia rogówki w znieczuleniu powierzchownym (krople).
W czasie operacji zaćmy można dodatkowo skorygować istniejącą przed zabiegiem wadę wzroku, ponieważ w miejsce usuniętej soczewki wszczepia się jednocześnie sztuczną soczewkę zwijalną. Po zabiegu ostrość wzroku w krótkim czasie poprawia się.
Przy zabiegu uśnięcia zaćmy, stosujemy bezpieczne znieczulenie miejscowe kroplowe.
Wizyta kwalifikująca do zabiegu u lekarza chirurga / okulisty.
Lekarz prowadzący:

 • sprawdza wadę wzroku, ciśnienie w oku, stan dna oka itp.,
 • dobiera ostrość soczewki, która będzie wszczepiona podczas zabiegu,
 • nakreśla plan zabiegu, odpowiada na pytania Pacjenta,
 • ustala badania krwi, jakie Pacjent powinien wykonać przed zabiegiem,
 • wyznacza termin zabiegu. W Szpitalu SALVE czas realizacji zabiegu nie przekracza 1-2 tygodni od dnia wizyty kwalifikującej. Termin zabiegu może być krótszy.

Zabieg w Szpitalu SALVE

 • Chirurgia jednego dnia, Pacjent wychodzi do domu w tym samym dniu, w którym odbył się zabieg.
 • Czas trwania zabiegu do 30 minut.
 • Znieczulenie miejscowe (w postaci kropli do oczu).
 • Po zabiegu zakładany jest opatrunek.
  Pacjent przechodzi do sali pooperacyjnej i po 2-3 godzinach wypisywany jest do domu.
 • Soczewki: w przypadku zabiegu odpłatnego istnieje możliwość wyboru soczewki, którą dobiera lekarz podczas wizyty kwalifikującej
  Kompleksowych informacji dot. zabiegu i rodzajów soczewek udzieli lekarz podczas wizyty kwalifikującej.

Opieka pooperacyjna
Po zabiegu Pacjent pojawia się na 2 wizytach kontrolnych w Szpitalu SALVE:
1 WIZYTA (koszt I wizyty wliczony w cenę zabiegu) – NASTĘPNEGO DNIA PO ZABIEGU. W celu wyeliminowania potencjalnych powikłań pooperacyjnych oraz dla zapewnienia właściwego procesu powrotu dobrego widzenia, ustalenia zaleceń pielęgnacji, itp. Godzinę wyznacza lekarz prowadzący.
2 WIZYTA Lekarz podczas pierwszej wizyty kontrolnej decyduje o potrzebie i terminie kolejnej wizyty.
lekarze operujący: Janusz Michalewski, Anna Kłysik

Szpital Salve Łódź – ortopedia

W Szpitalu Salve Łódź zajmujemy się diagnostyką oraz leczeniem chorób i urazów narządów ruchu: szkieletu, układu więzadłowo-stawowego, uszkodzeń mięśni. W Szpitalu Salve konsultacji udzielają lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w chirurgii urazowo-ortopedycznej. Pracują tutaj najlepsi specjaliści w dziedzinie ortopedii m.in. prof. dr hab. n. med. Marcin Sibiński oraz prof. dr hab. n. med. Marek Synder.

Wykonujemy zabiegi operacyjne techniką klasyczną oraz małoinwazyjną, przy użyciu sprzętu, implantów i protez najlepszych światowych producentów, co pozwala na skrócenie czasu rekonwalescencji po operacji. Specjalizujemy się w endoprotezie stawów biodrowych czy kolanowych. Na zabiegi przyjeżdżają do naszego szpital pacjenci z całej Polski.

Alloplastyka (endoprotezoplastyka) stawu biodrowego

Najczęściej zabieg wstawienia endoprotezy wykonuje się u pacjentów mających zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową stawów biodrowych. Alloplastyka jest operacją polegającą na wymianie chorego stawu biodrowego na sztuczny. Znieczulenie stosowane do zabiegu, to znieczulenie ogólne lub przewodowe.

Krótkie terminy oczekiwania na zabieg endoprotezy komercyjny oraz w ramach NFZ. CZAS OCZEKIWANIA NA ZABIEG–2-4 tygodnie.

Lekarze wykonujący:
prof. UM dr hab. n. med. Marcin Sibiński
prof. dr hab. n. med. Marek Synder

Nasi lekarze specjaliści

prof. dr hab. n. med. Marcin Sibiński
dr n. med. Anna Kłysik
dr n. med. Magdalena Łapienis

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X