Menu
X
Informacje o klinice

Początki Salve sięgają 1993 roku, gdy dr n. med. Waldemar Lech i dr n. med. Sławomir Sobkiewicz, wykorzystując doświadczenie zdobyte w Klinice Uniwersyteckiej w Łodzi, stworzyli placówkę medyczną oferującą usługi na najwyższym poziomie. Szpital Salve powstał w 2008 roku jako pierwsza prywatna jednostka szpitalna w regionie łódzkim o tak szerokim zakresie działania. Obecnie jesteśmy jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce oferujących kompleksowe leczenie szpitalne.

Stawiamy na nowatorskie metody leczenia, dzięki którym udaje się skrócić okres hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Wyróżnia nas indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Nie leczymy objawów, ale źródło problemów zdrowotnych, postrzegając człowieka jako całość. Nowoczesny sprzęt medyczny pozwala na kompleksową diagnostykę i zminimalizowanie bólu, wykluczając ryzyko powikłań.

Szpital Salve oferuje leczenie operacyjne oraz kompleksową opiekę przed- i pooperacyjną. Dzięki wiedzy i wysokim kwalifikacjom naszych specjalistów oraz wysokiej klasy aparaturze medycznej udało się zminimalizować ból pozabiegowy i skrócić okres powrotu do codziennych aktywności. Wykorzystujemy możliwości nowoczesnej medycyny – wykonujemy nie tylko klasyczne operacje przez powłoki brzuszne, ale też zabiegi laparoskopowe, laserowe i szereg innych.

Świadczymy usługi z zakresu m.in. ginekologii, chirurgii naczyniowej, ogólnej oraz okulistyki. Dysponujemy nowoczesnym Oddziałem Położniczym oraz Oddziałem Neonatologicznym. Naszą ofertę uzupełniają zabiegi operacyjne z dziedziny ortopedii, urologii oraz gastroenterologii.

Osiągnięcia i certyfikaty Salve

Salve to znana i rozpoznawana marka. Z naszych usług każdego roku korzysta ok. 200 tys. pacjentów, którym zapewniamy specjalistyczną opiekę medyczną. Przyjeżdżają do nas nie tylko z Łodzi i okolic, ale także z całej Polski. Wysoka jakość świadczonych usług jest dla nas priorytetem, czego potwierdzeniem są certyfikaty dla systemu zarządzania jakością zgodnego z międzynarodową normą ISO 9001:2008, a od 2014 roku – z ISO 14001:2004 i OHSAS 18001:2007.

LECZENIE ZAĆMY – BEZPIECZNY ZABIEG

W ramach działalności Oddziału Okulistycznego przeprowadzamy operacje zaćmy. Stosujemy do nich  najnowocześniejszą metodę (metoda fakoemulsyfikacji) oraz niemieckie soczewki zwijalne.

INFORMACJA DOTYCZĄCA BADANIA/ ZABIEGU/ OPERACJI:

Operacja zaćmy to zabieg, który polega na rozdrobieniu mętnej soczewki w oku, odessaniu resztek oraz wszczepieniu sztucznej, zwijalnej soczewki. Wszystkie czynności wykonuje się przez mikrocięcie. Dzięki temu oko po zabiegu goi się szybko, a ostrość widzenia poprawia się.

RODZAJ ZNIECZULENIA:

Znieczulenie miejscowe kroplowe.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych: morfologia krwi, podstawowe badania biochemiczne ( sód, potas, glukoza, czas krzepniecia krwi) EKG, inne badania w zależności od stanu aktualnego pacjenta, jego choroby podstawowej oraz chorób współistniejących. Rozmowa z lekarzem anestezjologiem odbywa się w dniu wykonania operacji zaćmy, po przyjęciu do szpitala. Rozmowa ma na celu ocenę ryzyka znieczulenia, ocenę aktualnego stanu chorego, analizę wyników badań oraz ewentualne zlecenie kolejnych.

REKONWALESCENCJA I ZALECENIA:

Po zabiegu pacjent porusza się samodzielnie. Przed operacją zaćmy pacjent powinien zapewnić sobie transport do domu – nie powinien prowadzić samochodu ani jechać środkami transportu publicznego. Należy zrealizować przepisane recepty i przyjmować leki zgodnie z zaleceniem lekarza. W okresie pooperacyjnym może wystąpić ból głowy i okolic oczodołu. Ból zwykle ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych. Wizyta kontrolna odbywa się następnego dnia rano i tydzień po zabiegu.

STANDARDOWA DŁUGOŚĆ POBYTU W SZPITALU:

Kilka godzin

Nasi lekarze specjaliści
dr n. med. Anna Kłysik
Umów się na zabieg
image

Najpopularniejsze operacji i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X