Menu
X
Informacje o klinice

Początki Salve sięgają 1993 roku, gdy dr n. med. Waldemar Lech i dr n. med. Sławomir Sobkiewicz, wykorzystując doświadczenie zdobyte w Klinice Uniwersyteckiej w Łodzi, stworzyli placówkę medyczną oferującą usługi na najwyższym poziomie. Szpital Salve powstał w 2008 roku jako pierwsza prywatna jednostka szpitalna w regionie łódzkim o tak szerokim zakresie działania. Obecnie jesteśmy jedną z najnowocześniejszych placówek w Polsce oferujących kompleksowe leczenie szpitalne.

Stawiamy na nowatorskie metody leczenia, dzięki którym udaje się skrócić okres hospitalizacji i rekonwalescencji do minimum. Wyróżnia nas indywidualne i holistyczne podejście do pacjenta. Nie leczymy objawów, ale źródło problemów zdrowotnych, postrzegając człowieka jako całość. Nowoczesny sprzęt medyczny pozwala na kompleksową diagnostykę i zminimalizowanie bólu, wykluczając ryzyko powikłań.

Szpital Salve oferuje leczenie operacyjne oraz kompleksową opiekę przed- i pooperacyjną. Dzięki wiedzy i wysokim kwalifikacjom naszych specjalistów oraz wysokiej klasy aparaturze medycznej udało się zminimalizować ból pozabiegowy i skrócić okres powrotu do codziennych aktywności. Wykorzystujemy możliwości nowoczesnej medycyny – wykonujemy nie tylko klasyczne operacje przez powłoki brzuszne, ale też zabiegi laparoskopowe, laserowe i szereg innych.

Świadczymy usługi z zakresu m.in. ginekologii, chirurgii naczyniowej, ogólnej oraz okulistyki. Dysponujemy nowoczesnym Oddziałem Położniczym oraz Oddziałem Neonatologicznym. Naszą ofertę uzupełniają zabiegi operacyjne z dziedziny ortopedii, urologii oraz gastroenterologii.

Osiągnięcia i certyfikaty Salve

Salve to znana i rozpoznawana marka. Z naszych usług każdego roku korzysta ok. 200 tys. pacjentów, którym zapewniamy specjalistyczną opiekę medyczną. Przyjeżdżają do nas nie tylko z Łodzi i okolic, ale także z całej Polski. Wysoka jakość świadczonych usług jest dla nas priorytetem, czego potwierdzeniem są certyfikaty dla systemu zarządzania jakością zgodnego z międzynarodową normą ISO 9001:2008, a od 2014 roku – z ISO 14001:2004 i OHSAS 18001:2007.

LECZENIE ZAĆMY – BEZPIECZNY ZABIEG

W ramach działalności Oddziału Okulistycznego przeprowadzamy operacje zaćmy. Stosujemy do nich  najnowocześniejszą metodę (metoda fakoemulsyfikacji) oraz niemieckie soczewki zwijalne.

INFORMACJA DOTYCZĄCA BADANIA/ ZABIEGU/ OPERACJI:

Operacja zaćmy to zabieg, który polega na rozdrobieniu mętnej soczewki w oku, odessaniu resztek oraz wszczepieniu sztucznej, zwijalnej soczewki. Wszystkie czynności wykonuje się przez mikrocięcie. Dzięki temu oko po zabiegu goi się szybko, a ostrość widzenia poprawia się.

RODZAJ ZNIECZULENIA:

Znieczulenie miejscowe kroplowe.

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU:

Wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych: morfologia krwi, podstawowe badania biochemiczne ( sód, potas, glukoza, czas krzepniecia krwi) EKG, inne badania w zależności od stanu aktualnego pacjenta, jego choroby podstawowej oraz chorób współistniejących. Rozmowa z lekarzem anestezjologiem odbywa się w dniu wykonania operacji zaćmy, po przyjęciu do szpitala. Rozmowa ma na celu ocenę ryzyka znieczulenia, ocenę aktualnego stanu chorego, analizę wyników badań oraz ewentualne zlecenie kolejnych.

REKONWALESCENCJA I ZALECENIA:

Po zabiegu pacjent porusza się samodzielnie. Przed operacją zaćmy pacjent powinien zapewnić sobie transport do domu – nie powinien prowadzić samochodu ani jechać środkami transportu publicznego. Należy zrealizować przepisane recepty i przyjmować leki zgodnie z zaleceniem lekarza. W okresie pooperacyjnym może wystąpić ból głowy i okolic oczodołu. Ból zwykle ustępuje po podaniu leków przeciwbólowych. Wizyta kontrolna odbywa się następnego dnia rano i tydzień po zabiegu.

STANDARDOWA DŁUGOŚĆ POBYTU W SZPITALU:

Kilka godzin

Nasi lekarze specjaliści
dr n. med. Anna Kłysik
Umów się na zabieg
image
pl Polish
X