Menu
X

Carolina Medical Center - Gdańsk

Specjalizacje: Ortopedia, Rehabilitacja
Popularne Zabiegi: Artroskopia stawów, rekonstrukcja ACL, rehabilitacja

Carolina Medical Center to klinika ortopedii, chirurgii kręgosłupa, rehabilitacji i medycyny sportowej.   Powstała w 1998 r. i była pierwszym prywatnym szpitalem ortopedycznym w Warszawie. W październiku 2019 r. została otwarta filia kliniki w Gdańsku, przy ul. Wileńskiej 44. Realizujemy w niej filozofię kompleksowego podejścia do procesu leczenia, która od ponad 20 lat przyświeca Carolina Medical Center. Zapewniamy dostęp do wybitnych specjalistów w zakresie leczenia urazów i schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego. Stosujemy nowoczesne i małoinwazyjne metody leczenia, umożliwiając naszym pacjentom jak najszybszy powrót do pełnej sprawności.

Kompleksowe leczenie ortopedyczne w jednym miejscu

Wierzymy, że sukces leczenia ortopedycznego zależy od ścisłej współpracy całego zespołu medycznego. Zapewniamy pacjentom kompleksowe leczenie – konsultacje specjalistyczne z zakresu ortopedii i chirurgii kręgosłupa, rehabilitację, diagnostykę obrazową oraz operacje.

W naszym szpitalu działa Centrum Rehabilitacji. Przeznaczone jest dla osób, które zmagają się ze schorzeniami narządu ruchu o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, a także pacjentów po urazach oraz operacjach. Specjalizujemy się w rehabilitacji dzieci i młodzieży. Sportowcom wyczynowym lub amatorom zapewniamy rehabilitację uwzględniającą specyfikę uprawianej dyscypliny. Rehabilitacja w Carolina Medical Center dobierana jest dla każdego pacjenta indywidualnie i może obejmować terapię manualną, zabiegi fizykalne, kinezyterapię oraz hydroterapię. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych fizjoterapeutów.

Rehabilitacja w Carolina Medical Center w Gdańsku:

 • w leczeniu zachowawczym,
 • po urazach lub kontuzjach,
 • jako przygotowanie do zabiegu operacyjnego,
 • po operacji,
 • jako prewencja dolegliwości bólowych,
 • korekcja wad postawy u dzieci,
 • w leczeniu bólu kręgosłupa i stawów obwodowych.

Operacje ortopedyczne i chirurgia kręgosłupa

Stosujemy pełen zakres najnowocześniejszych procedur operacyjnych. Wykonujemy wysokospecjalistyczne operacje z zakresu chirurgii ortopedycznej oraz chirurgii kręgosłupa metodami klasycznymi lub małoinwazyjnymi. Zajmujemy się leczeniem operacyjnym schorzeń układu narządu ruchu powstałych na skutek przewlekłych chorób, urazów oraz wad wrodzonych. Wykonujemy artroskopie, operacje rekonstrukcyjne i endoprotezoplastykę stawów biodrowego, kolanowego i barkowego, przy których coraz częściej wykorzystujemy technologię 3D i implanty „szyte na miarę”.

Klinika medycyny sportowej z certyfikatem FIFA

Naszymi pacjentami są osoby uprawiające sport amatorsko, a także sportowcy wyczynowi. Jako klinika medycyny sportowej dbamy o zdrowie najlepszych polskich olimpijczyków. Jesteśmy Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Współpracujemy ze związkami sportowymi, których przedstawiciele odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej (m.in. z Polskim Związkiem Pływackim, Polskim Związkiem Zapaśniczym, Polskim Związkiem Kajakowym). Od lat jesteśmy Partnerem Medycznym Polskiego Baletu Narodowego.

Carolina Medical Center może pochwalić się także tytułem FIFA Medical Centre of Excellence. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej doceniła nasze kompetencje w zakresie leczenia i prewencji urazów w piłce nożnej, promowania profilaktyki zdrowotnej oraz kształcenia następnych pokoleń specjalistów medycyny sportowej.

CAROLINA MEDICAL CENTER TO:

 • krótki czas oczekiwania na wizytę do lekarza ortopedy lub neurochirurga;
 • kompleksowe leczenie – pod jednym dachem dostępne są konsultacje specjalistyczne z zakresu ortopedii i chirurgii kręgosłupa, diagnostyka obrazowa (realizowana przez placówkę LUX MED Diagnostyka), operacje i rehabilitacja;
 • indywidualne podejście – proces leczenia dobierany jest dla każdego pacjenta indywidualnie. Leczymy dzieci, dorosłych, osoby w podeszłym wieku oraz sportowców – amatorów i zawodowców.
 • nowoczesne techniki leczenia – operujemy wszystkimi dostępnymi na świecie metodami. Specjalizujemy się w procedurach małoinwazyjnych, zarówno w ortopedii, jak i w chirurgii kręgosłupa.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Rumia, Reda, Wejherowo, Sopot, Gdynia, Kościerzyna, Malbork, Tczew, Starogard Gdański, Toruń, Bydgoszcz, Chełmno, Grudziądz, Chełmża, Człuchów, Kościerzyna, Chojnice, Elbląg.

Nasi lekarze specjaliści

dr n. med. Dawid Mrozik
dr n. med. Piotr Wiśniewski
dr n. med. Andrzej Kusiak
Dr Sławomir Stawski
Dr n. med. Jacek Laskowski
Dr hab. n. med. Piotr Zieliński
Dr Mateusz Janik
Dr Wojciech Kusznierewicz

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecani lekarze
11 lutego, 2020