Menu
X

Vital Medic - Kluczbork

Szpital Vital Medic zapewnia skoordynowane i kompleksowe świadczenia medyczne, obejmujące pełen zakres zabiegów operacyjnych na kręgosłupie. Leczenie chirurgiczne poprzedzone jest wnikliwym planowaniem, z użyciem najnowocześniejszych technik chirurgicznych, dobranych w sposób indywidualny do rodzaju schorzenia.

Wykonujemy pełen zakres procedur używając technik konwencjonalnych. Neurochirurdzy podejmują się zabiegów operacyjnych uwzględniających również dostępy przednie (szyjne, przez klatkę piersiową i brzuch) oraz najnowocześniejsze metody stabilizacji wewnętrznej kręgosłupa.

Leczymy zmiany zwyrodnieniowe, deformacje dzieci i dorosłych, złamania kręgosłupa oraz nowotwory kręgosłupa i rdzenia kręgowego.

Oddział Wieloprofilowy zajmuje się głównie interdyscyplinarnym leczeniem schorzeń ortopedycznych kręgosłupa, dolnych i górnych kończyn oraz  chirurgią twarzowo-szczękową. Współpraca z Neurochirurgią otworzyła nowe, w skali Polski, możliwości kompleksowego podejścia do leczenia tych schorzeń. Pacjenci na oddziale otoczeni są całodobową i pełną opieką personelu medycznego. Świadczenia udzielane przez szpital w ramach Oddziału Wieloprofilowego są realizowane w ramach komercyjnych usług medycznych.

CHIRURGIA WEWNĄTRZCZASZKOWA

Zabiegi operacyjne czaszkowo-mózgowe polegają na operacyjnym leczeniu chorób naczyniowych m.in. tętniaków i naczyniaków. Do operacji wewnątrzczaszkowych, przeprowadzanych w Szpitalu Vital Medic, zaliczane są również zabiegi operacyjne w urazach czaszkowo-mózgowych. Najczęstszymi metodami operacyjnymi są metody klasyczne, polegające na otwarciu czaszki oraz metody małoinwazyjne m.in. metoda endoskopowa lub laserowa.

W Szpitalu Vital Medic zajmujemy się w pełnym zakresie:

  • neuroonkologią, w tym leczeniem guzów podstawy czaszki, mózgu oraz kanału kręgowego;
  • leczeniem malformacji naczyniowych mózgu i rdzenia;
  • leczeniem chorób nerwów obwodowych;
  • neurochirurgią czynnościową, czyli implantacjami neurostymulatorów rdzeniowych, mózgowych i pomp lekowych;
  • neurotraumatologią.

W oddziale wykonywane są m.im. resekcje endoskopowe guzów: przysadki, oczodołu z dostępu bocznego, guza mózgu, guza śródrdzeniowego.

W Szpitalu Vital Medic przeprowadzane są zabiegi operacyjne z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej. Wykonywane są przede wszystkim zabiegi korekcyjne jamy ustnej i twarzowej części czaszki. Operacje z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej wykonywane są w Szpitalu Vital Medic przez znakomitych i doświadczonych specjalistów.

Dzięki ultranowoczesnej diagnostyce wprowadziliśmy na stałe do leczenia techniki oparte na komputerowym planowaniu zabiegów oraz indywidualnym doborze implantów, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo w procesie zabiegowym. Oddział Wieloprofilowy mieści się na drugiej kondygnacji szpitala. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy 20 łóżek w nowocześnie wyposażonych pokojach 1-, 2- i 3-osobowych. Każdy z pokoi posiada oddzielną łazienkę z prysznicem oraz toaletą. Wszystkie sale są klimatyzowane, do dyspozycji pacjentów we wszystkich pokojach są również lodówki.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Mysłowice, Poznań, Wrocław, Opole, Kalisz, Łódź, Piotrków Trybunalski, Brzeg, Wieluń, Kępno, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Tychy, Częstochowa, Chrzanów, Żory, Rybnik.

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X