Menu
X

Paluch koślawy, po łacinie hallux valgus

image

Hallux valgus, po polsku paluch koślawy, to jedna z powszechnych deformacji ortopedycznych występujących u kobiet po 50-tym roku życia. Nieprawidłowe ustawienie palucha może powstać przy predyspozycjach genetycznych i w wyniku przewlekłego działania na stopę poprzez  zbyt ciasne obuwia czy chodzenie na wysokich obcasach. Deformacja dotyczy układu kostnego stopy, jednak kluczową rolę w powstaniu zniekształcenia mają osłabione mięśnie i tkanka łączna. Nieleczone paluchy koślawe mogą prowadzić do rozwoju zmian zwyrodnieniowych w stawach kolanowych i biodrowych. 

Korekcja palucha koślawego może zostać wykonana z zastosowaniem wiele technik i procedur medycznych. Oczywiście, proces leczenia ustalany jest przez lekarza i zostaje dobrana do specyfiki zniekształcenia oraz predyspozycji pacjenta.

Leczenie zachowawcze może być skuteczne u tych pacjentów gdzie deformacja jest niewielka. Wprowadzenie zmian w trybie życia tj.  obniżenie masy ciała, regularne ćwiczenia i wysiłek fizyczny, zmiana noszonego obuwia oraz rehabilitacja może dać dobre rezultaty leczenia.

W przypadku zmian zaawansowanych, jedynie chirurgiczna korekcja palucha koślawego przyniesie wyleczenie bolesnej dolegliwości.

Przed operacją konieczne jest wykonanie wszelkich badań zaleconych przez lekarza oraz konsultacja anestezjologiczna. W dniu zabiegu trzeba być na czczo i na minimum 6 godzi przed zabiegiem nie pić niczego, ze względu na stosowanie znieczulenia ogólnego. Pobyt w szpitalu trwa najczęściej 2 dni, a pacjent drugiego dnia może poruszać się z użyciem kul i specjalnego obuwia, które będzie musiał nosić  przez okres około 6 tygodni.

No Tag have Found!
Strona główna

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X