Menu
X

Powiększenie piersi – ważna decyzja  

image

Piersi jako atrybut kobiecości są niekwestionowanym liderem. Oczywiście pozostaje dyskusyjne jakie piersi są piękne, natomiast na pewno piersi kobiety wzbudzają emocje. Wbrew pozorom kobieta ma dużo większe wymagania co do swojego wyglądu niż jej partner. Dlatego gdy młoda kobieta staje się matką wszelkie konsekwencje zmiany wyglądu ciała są dla niej powodem do dużego stresu. Dążenie współczesnej kobiety do szczupłej sylwetki też wpływa na wygląd piersi, szczególnie gdy wahania wagi są duże. Pozostaje też duża liczba kobiet z wadami rozwojowymi gruczołów piersiowych i klatki piersiowej które dostały możliwość poprawy nieestetycznego wyglądu. 

Sposoby korekcji kształtu piersi stosowane obecnie w chirurgii plastycznej to: 

  • Modelowanie piersi przez podniesienia i redukcje. 
  • Implanty piersiowe. 
  • Kwas hialuronowy. 
  • Przeszczep tkanki tłuszczowej lub/i komórek macierzystych. 

Produkowane są obecnie implanty silikonowe okrągłe i anatomiczne. Różnią się między sobą powierzchnią gładką lub teksturowaną oraz stopniem zagęszczenia silikonu. Powierzchnie teksturowane mają różną wielkość porów co nadaje im różny stopień integracji z tkankami. Produkowane są również implanty silikonowe pokryte gąbką poliuretanową co daje dużą integrację z tkankami i mniejszą skłonność do tworzenia patologicznych torebek. 

Implanty solne są zbudowane z worka silikonowego o gładkiej lub teksturowanej powierzchni oraz z systemu zastawkowego do wprowadzenia soli fizjologicznej. Implanty te są bardzo awaryjne i powodują większość spektakularnych problemów z powodu uszkodzenia i wylania się soli. 

Pomimo istniejących zagrożeń corocznie setki tysięcy kobiet na świecie decyduje się na powiększenie piersi. Jak częste są te problemy i jakiego rodzaju zależy od wielu czynników. 

Pierwsza decyzja, która wpływa na dalsze efekty to wybór lekarza a tym samym kliniki, w której przeprowadzony zostanie zabieg. Potwierdzenie właściwej specjalizacji i dalszych szkoleń w dziedzinie plastyki piersi jest kluczowe dla dalszego procesu decyzji. Dobrze jest gdy w trakcie rozmowy z lekarzem uzyskamy zrozumienie naszych oczekiwań dlatego przedstawienie przez chirurga rezultatów własnej pracy w formie fotografii przed i po daje nam możliwość dobrej komunikacji. Konsultacja przedoperacyjna powinna dawać poczucie pełnej informacji, dlatego też czasami pacjent wymaga nie jednej rozmowy. Jak ważne jest zrozumienie oczekiwań i możliwości przez obie strony świadczy intensywne poszukiwanie sposobu wizualizacji rezultatów proponowanego zabiegu przez różnego typu programy komputerowe. Nowością są wprowadzanie programy 3D umożliwiające dokładną ocenę pierwotną i dobór implantów z kontrolą wyglądu po ich wprowadzeniu. Zgodność rezultatów planowanych z osiągniętymi jest duża, ale nie pełna.  

 

Niestety nie zawsze nasze oczekiwania są możliwe do osiągnięcia. Co jest istotne dla ostatecznego rezultatu estetycznego, co ma wpływ nie zawsze korzystny na efekty? 

  • Budowa klatki piersiowej, wady postawy, niedorozwoje skrzywienia w obrębie wkładu kostnego 
  • Asymetrie i niedorozwoje w obrębie mięśni klatki piersiowej 
  • Asymetrie i niedorozwoje oraz wady gruczołów piersiowych, uszkodzenia struktury związane np. z zanikami polaktacyjnymi, czy dysplazje gruczołu 
  • Stan skóry tj. jej struktura, napięcie, obecność rozstępów 

 

Proces doboru implantów i techniki operacyjnej jest bardzo indywidualny, a rezultaty przy zastosowaniu tych samych metod u dwóch różnych pacjentek mogą być nieporównywalne. 

Wraz z udoskonalaniem produktu jakim jest implant i poprawą technik operacyjnych zmniejsza się znacznie ilość pojawiających się problemów. Szczególnie kolejne operacje wpływają na częstość poważnych powikłań. Dlatego tak istotna jest pierwsza operacja, popełnione w trakcie jej błędy mogą być początkiem bardzo dużych zniekształceń. Niestety często pierwszy zabieg operacyjny jest wyborem najmniejszego kosztu, co niesie za sobą już poważne koszty i ogromny stres, a nierzadko trwałe deformacje. 

Niezwykle istotne jest przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych i kontroli co umożliwia zapobieżenie wielu problemom lub ich leczenie w odpowiednim momencie. Gdy podejmiemy decyzje co do wyboru chirurga, kliniki i metody trzeba być konsekwentnym i nie zmieniać zbyt pochopnie chirurga bo każdy ma prawo i obowiązek prowadzić zaplanowany program korekcji i może zbyt szybka zmiana doprowadzić do dodatkowych problemów. 

Alternatywne metody poprawy kształtu piersi przy zastosowaniu preparatu kwasu hialuronowego mają też swoje ograniczenia. Nie każda pacjentka kwalifikuje się do tego rodzaju zabiegu ze względu na wady gruczołu, wiotkość i uszkodzenie struktury gruczołu i skóry czy asymetrie ułożenia. Istotne jest również to, że zabieg jest czasowy wymaga dopełniana najlepiej co rok przez co koszt takiego postępowania korekcyjnego zwiększa się znacznie. Należy jednak docenić jego wartość dla osób których wymagania co do wielkości są niewielkie, oraz dla tych którzy chcą spróbować jak będą czuły się z większym biustem.

No Tag have Found!
Strona główna

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X