Menu
X

Rodzaje soczewek w operacji zaćmy

image

Soczewki jednoogniskowe

Najczęściej wszczepianą soczewką podczas zabiegu usunięcia zaćmy jest soczewka jednoogniskowa, np. Alcon Acrysof® lub Alcon Acrysof® IQ. Pozwala ona na uzyskanie dobrego widzenia do dali, ale nie jest zaprojektowana tak, aby przywrócić równocześnie widzenie do bliży i na odległości pośrednie. Oznacza to, iż do wykonywania codziennych czynności, takich jak praca z komputerem czy czytanie, cały czas potrzebne będą okulary. Ta soczewka jest standardem stosowanym w ramach zabiegu refundowanego.

 

Soczewki jednoogniskowe toryczne

Jednoogniskowa soczewka toryczna, taka jak Alcon Acrysof® IQ® Toric, pozwala na uzyskanie dobrego widzenia na jedną odległość, najczęściej do dali oraz korekcję astygmatyzmu. Po operacji usunięcia zaćmy z wszczepieniem jednoogniskowej soczewki torycznej nie potrzebne jest już stosowanie korekcji szkłami cylindrycznymi do dali i do bliży. Do czytania potrzebna będzie korekcja standardowymi szkłami.Ta soczewka jest zasadniczo niedostępna w ramach zabiegu „na NFZ”.

 

Soczewki wieloogniskowe

Wieloogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa, tak jak Alcon Acrysof® IQ Restor®, jest skonstruowana tak, że umożliwia po zabiegu dobre widzenie zarówno do dali, jak i do bliży. Jej wszczepienie pozwala osobom po operacji zaćmy na zminimalizowanie potrzeby używania okularów do czytania. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki wieloogiskowe toryczne

Wieloogniskowa soczewka toryczna, np. Alcon Acrysof® IQ Restor® Toric, zapewnia  dobre widzenie z do dali i do bliży dodatkowo koryguje astygmatyzm. Jej wszczepienie pozwala osobom po operacji zaćmy na zminimalizowanie potrzeby używania okularów zarówno do dali jaki i do bliży, a także okularów z cylindrami korygującymi astygmatyzm. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki trójoogniskowe

Soczewka trójogniskowa, taka jak Alcon Acrysof® IQ PanOptix® działa w sposób najbardziej zbliżony do pracy naturalnej soczewki, zapewniając bardzo dobre widzenie w całym zakresie odległości, do bliży, do dali i do odległości pośrednich –  ok. 60 cm najbardziej dogodnych dla wykonywania wielu codziennych czynności np. pracy z komputerem. Jest to doskonałe rozwiązanie także dla osób aktywnych –  np. uprawiających sport. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki trójogniskowe toryczne

Soczewka trójogniskowa toryczna np. Alcon Acrysof® IQ PanOptix® Toric pozwala na uzyskanie bardzo dobrego widzenia do bliży, do dali, a także na odległości pośrednie i dodatkowo koryguje astygmatyzm. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X