Menu
X

Astygmatyzm często towarzyszy zaćmie

image

Zaćma to nabyta choroba oczu, która często może doprowadzić do trwałej utraty wzroku. Schorzenie to polega na zmętnieniu soczewki  znajdującej się w oku. Zaćmie często towarzyszą wady wzroku, takie jak astygmatyzm czy prezbiopia. Dzięki nowoczesnym soczewkom firmy Alcon np. wieloogniskowym i torycznym łatwo jest pozbyć się tych schorzeń podczas zabiegu usunięcia zaćmy.

Astygmatyzm jest jedną z najczęściej występujących wad wzroku, a jego przyczyną jest nierówność rogówki, zewnętrznej warstwy oka. W chorym oku promienie padające na siatkówkę skupiane są w różnych punktach, co powoduje, że osoba widzi niewyraźnie i obraz jest zamglony w różnych osiach widzenia. Osoba cierpiąca na astygmatyzm nie widzi jednocześnie równie ostro linii pionowych i poziomych.  Ponadto, astygmatyzm może objawiać się notorycznymi bólami głowy, mrużeniem oczu czy przekrzywianiem głowy. Dla osób starszych astygmatyzm może być niebezpieczny, kiedy osoba chce przejść przez ulicę pomimo próby zachowania prostego kierunku, zbacza i powoduje zagrożenie.

Od kilku lat u pacjentów z astygmatyzmem podczas zabiegu usunięcia zaćmy mogą zostać zastosowane  soczewki firmy Alcon umożliwiające korekcję astygmatyzmu tzw. soczewki toryczne. Ponadto, dostępne są zarówno jednoogniskowe, ale i wieloogniskowe soczewki toryczne. Po wszczepieniu takich soczewek można praktycznie przestać korzystać z okularów. Niestety, w ramach procedury NFZ -refundowanego zabiegu usunięcia zaćmy dostępne są jedynie najprostsze soczewki jednoogniskowe, bez dodatkowych funkcji. Pacjenci z astygmatyzmem czy innymi chorobami oczu, muszą zdecydować się na wykonania zabiegu odpłatnego.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X