Menu
X

Wady wzroku towarzyszące zaćmie – starczowzroczność

image

Prezbiopia, czyli inaczej starczowzroczność to naturalny proces powodujący pogorszenie widzenia z bliska i dotyka większości społeczeństwa od czterdziestego roku życia. Powodem jest utrata elastyczności soczewki. W praktyce oznacza to konieczność noszenia okularów lub soczewek kontaktowych do czytania i innych czynności wymagających dostrzegania szczegółów z niewielkiej odległości. Natomiast zaćma to nabyta choroba oczu, która niejednokrotnie prowadzi do trwałej utraty wzroku. Schorzenie to polega na zmętnieniu soczewki naturalnej znajdującej się w oku. Zaćmie często towarzyszy prezbiopia. Dzięki nowoczesnym soczewkom wieloogniskowym i torycznym firmy Alcon łatwo jest pozbyć się jej podczas zabiegu usunięcia zaćmy.

Zabieg usunięcia zaćmy (wszczepienie sztucznych soczewek) stwarza możliwość stałej korekcji prezbiopii dzięki zastosowaniu wieloogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych. Osoba po operacji usunięcia zaćmy ze wszczepem soczewki wieloogniskowej, zazwyczaj nie potrzebuje okularów do bliży. Niestety, takie soczewki nie są dostępne na zabiegi w ramach refundacji NFZ i trzeba zdecydować się na prywatny zabieg.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X