Menu
X

Aparat ortodontyczny – nie tylko dla dzieci

image

Aparaty ortodontyczne mogą być noszone zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Mają na celu naprawę różnorodnych wad zgryzu i służą do przywrócenia właściwego ustawienia zębów.

W przypadku dzieci aparaty stałe zakładane są dopiero wówczas, gdy pojawią się wszystkie stałe zęby, czyli ok 11-13 roku życia. Są jednak liczne przypadki, gdzie pediatra zaniepokojony pojawieniem się wielu wad, kieruje do ortodonty dzieci 8,9 letnie.

Aparaty ruchome są stosowane do leczenia wad zgryzu w okresie rozwoju dziecka. Nosi się je zwykle do 13 roku życia, czyli wtedy gdy wyrosły tylko zęby mleczne lub pojawiają się mleczne i stałe (uzębienie mieszane). Takie aparaty powinny być zakładane codziennie na noc oraz na kilka godzin w ciągu dnia.

U dorosłych można założyć aparat stały niezależnie od wieku. Mogą je nosić osoby nawet czterdziesto- i pięćdziesięcioletnie. Niestety w Polsce do gabinetów ortodontycznych rzadko zgłaszają się pacjenci w tym wieku. Jednym z problemów jest fakt, że często u osób starszych sam aparat nie wystarcza, ponieważ wada zgryzu spowodowana jest nieprawidłową budową szczęki lub żuchwy. Wówczas niezbędna okazuje się interwencja chirurga, który operacyjnie ustawi je w modelowym położeniu.

Zabiegi ortodontyczne u dorosłych najczęściej połączone są z działaniami protetycznymi lub wszczepieniem implantów. Niekiedy jednak np. dzięki niewielkiemu rozsunięciu ścieśnionych zębów, można skutecznie uniknąć konieczności wstawiania sztucznego uzębienia. Coraz częściej stosuje się również aparaty ortodontyczne, których nie widać w buzi nawet przy szerokim uśmiechu. Niestety w niektórych przypadkach nie mogą być one zastosowane. Zameczki, które nie kaleczą języka i nie przeszkadzają podczas jedzenia, zakładane są na zęby od strony języka. Aparat tego typu  jest również znacznie łatwiejszy w codziennym czyszczeniu, jednak cechuje się nieco wyższą ceną od standardowego.

Po zakończeniu leczenia aparatem stałym i zdjęciu go widzimy efekt, jakim są piękne i proste zęby. Niestety mają one nieraz tendencję do przesuwania się na swoje poprzednie miejsca. Dlatego, aby utrzymać efekt ładnego łuku w szczęce, trzeba nosić aparat retencyjny utrwalający efekty leczenia i niedopuszczający do przemieszczania zębów. Może być on ruchomy np. do noszenia w nocy albo stały, ale zwykle przyklejony od wewnętrznej strony zębów, więc na zewnątrz niewidoczny. O tym jak długo go nosić i kiedy zdjąć decyduje ortodonta.

Dzięki prostym zębom na wyglądzie zyskuje nie tylko uśmiech, ale również twarz. Jej owal i profil cechują się bardziej naturalnymi kształtami.

Proste zęby znacznie łatwiej chronić przed próchnicą i chorobami dziąseł. Wyprostowanie zębów pozwala także na zlikwidowanie lub wyraźne zmniejszenie wielu wad wymowy.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X