Menu
X

Zespół rowka nerwu łokciowego

image

Nerw łokciowy biegnie w okolicy stawu łokciowego w kanale, ale w wyniku urazów czy długotrwałych przeciążeń powodujących szkodzenie okolicznych tkanek, w efekcie następuje ucisk na kanał nerwowy. W konsekwencji występuje ból i ograniczenia ruchliwości całej ręki. Jeśli nie jest to w wyniku urazu, to objawy narastają powoli, na początku tylko w nocy a w dopiero potem w ciągu dnia, co utrudnia normalne funkcjonowanie pacjenta. 

Przyczyn tej dolegliwości może być wiele, od wad wrodzonych przez długotrwały ucisk na nerw czy silne uderzenia w okolicy łokcia. Na rozwój zespołu rowka nerwu łokciowego mogą mieć też wpływ inne choroby tj. cukrzyca, reumatoidalne zapalenie stawów czy zmiany hormonalne. 

Leczenie dolegliwości na początkowym etapie jest zachowawcze, poprzez stosowanie leki i rehabilitację dobraną indywidualnie dla danego pacjenta. W przypadkach ostrego bólu, konieczne jest odciążenie ręki i ograniczenie jej ruchów za pomocą ortezy oraz zażywanie leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów lub kontuzja spowodowana jest urazem mechanicznym, konieczne jest wdrożenie leczenia operacyjnego. Operacje obecnie wykonuje się najczęściej metodą artroskopową, rzadziej metodą otwartą. Zabieg polega na otwarciu bruzdy wokół nerwu i poszerzeniu przestrzeni, w której przebiega nerw. 

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X