Menu
X

Sterylizatory kosmetyczne – jaki wybrać do gabinetu kosmetycznego?

image

Gabinety kosmetyczne i salony urody powinny charakteryzować się przede wszystkim estetycznym wyglądem i wysoką jakością usług. Nie można jednak zapominać o innych ważnych, o ile nie najważniejszych, rzeczach – normach sanitarnych i standardach bezpieczeństwa klientów.

Zapewniają je między innymi sterylizatory kosmetyczne, które są urządzeniami coraz częściej spotykanymi w gabinetach kosmetycznych i innych salonach urody.

(https://cosmed24.pl/dezynfekcje-i-sterylizacja/autoklawy-kosmetyczne/ – autoklawy kosmetyczne)

  1. Co to jest sterylizator kosmetyczny?
  2. Jak działa sterylizator kosmetyczny?
  3. Nowoczesne sterylizatory kosmetyczne
  4. Jaki sterylizator kosmetyczny wybrać do gabinetu?

(blog kosmetyczny – https://cosmed24.pl/blog/)

Co to jest sterylizator kosmetyczny?

Sterylizator kosmetyczny to urządzenie, które jest wykorzystywane praktycznie w każdym gabinecie kosmetycznym, salonie urody, czy zakładzie kosmetycznym. Najogólniej mówiąc, wszędzie tam, gdzie narzędzia pracy są wielokrotnego użytku i wykonywane są zabiegi kosmetyczne dla klientów.

Ich zadanie polega na sterylizowaniu wszelkich sprzętów. Sterylizator kosmetyczny może być różnej pojemności, od pięciu do ponad trzydziestu litrów, w zależności od modelu i celu zastosowania. Warto dodać, że posiadanie takiego urządzenia jest niezbędne ze względu na normy sanitarne i bezpieczeństwo klientów.

Jak działa sterylizator kosmetyczny?

Sterylizator kosmetyczny to urządzenie, które służy do wyjałowienia narzędzi pracy. Mowa tu oczywiście o pozbyciu się wszelkich drobnoustrojów znajdujących się na przykład na nożyczkach, czy pęsetach. Na rynku dostępnych jest bardzo dużo modeli, wykorzystujących do procesu sterylizacji różne metody. Najpowszechniej spotykanym urządzeniem jest sterylizator kulkowy, którego działanie polega na nagrzaniu do ekstremalnej temperatury szklanych kulek.

W momencie, gdy osiągną wymaganą temperaturę, wkłada się do nich narzędzia i przybory, które chce się wysterylizować. Dużym minusem tego typu rozwiązania i działania jest to, że nie da się wyjałowić wszystkich sprzętów w całości. Najczęściej można było go spotkać pod postacią sanityzatora w zakładach fryzjerskich, gdzie wymagane było szybkie odkażenie nożyczek oraz innych przedmiotów służących do pracy.

Nowoczesne sterylizatory kosmetyczne

Wraz z biegiem czasu i rozwojem technologii również sterylizatory zaczęły wykorzystywać w swym działaniu coraz to nowsze rozwiązania. Obecnie najczęściej wykorzystywanym sterylizatorem w gabinetach kosmetycznych są myjki, które działają na zasadzie fal ultradźwiękowych. Odkażanie przedmiotów odbywa się dzięki wytwarzaniu zjawiska kawitacji, które powstaje w kontakcie wody z ultradźwiękami. Efektem tego połączenia są mikroskopijne pęcherzyki powietrza, które wnikają w struktury narzędzi, dokładnie je czyszcząc i dezynfekując.

Kolejnym urządzeniem jest sterylizator UV, który wykorzystywany jest głównie w nowocześniejszych salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Jego działanie opiera się na promieniowaniu ultrafioletowym, znanym pod skrótem UV-C, które skutecznie niszczy wszystkie bakterie i mikroorganizmy. Ponadto jego zaletą jest to, że nie wykorzystuje do procesu sterylizacji żadnych środków czyszcząco-dezynfekujących, ani wody.

Jaki sterylizator kosmetyczny wybrać do gabinetu?

Zastanawiając się nad wyborem sterylizatora kosmetycznego, niezwykle istotne jest wzięcie pod uwagę własnych wymagań. Urządzenia powinny być dobrane odpowiednio do liczby narzędzi, które będą dezynfekowane. Ponadto nie powinno się wybierać najtańszych modeli na rynku.

Owszem, są one wykorzystywane. Myśląc jednak o zbudowaniu solidnej marki na rynku, niezbędne jest zadbanie we właściwy sposób o klienta. Inwestując większe pieniądze, w nowocześniejsze rozwiązania, można być pewnym, że będzie to wywierać pozytywne wrażenie na osobach odwiedzających salon kosmetyczny.

No Tag have Found!
Jesteś tutaj:

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

pl Polish
X