Menu
X

Test na koronawirusa

Dla Pacjenta – zadzwoń do nas 885 558 544

Testy wykonywane są w kilku miastach na terenie Polski. Cena wykonania testu jest w przedziale cenowym 90 – 150 złotych. Wynik otrzymujesz po 10 minutach. Zadzwoń do nas 885 558 544 i znajdziemy dla Ciebie najdogodniejszą lokalizację do wykonanie testu.

Dla firm i innych podmiotów

Możesz zakupić i wykonać samodzielnie takie testy. Oferujemy testy Sars-Cov-19 Antibody Colloidal Gold, Lepu Technology, pakowane po 20 sztuk. Cena za opakowanie 840,00 zł netto, 907,20 zł brutto. Jedno opakowanie zawiera 20 pojedynczych testów i jedną butelką odczynnika potrzebnego do wykonania każdego pojedynczego testu. Jesteś zainteresowany zakupem opakowania 20 sztuk, skontaktuj się z nami: Bartek Wiśniewski tel. 785 884 537 email: bartek.wisniewski@medgz.pl

 

Opis testu

Test przeznaczony jest do jakościowego wykrywania przeciwciał IgG/IgM nowego koronawirusa COVID-19 (2019-nCoV) w ludzkiej surowicy, osocza i krwi pełnej.

Nowy koronawirus z 2019 roku należy do rodzaju β, które mają otoczkę, cząsteczki są okrągłe lub owalne, często polimorficzne, a średnica ich wynosi 60-140nm. Jego właściwości genetyczne różnią się znacząco od SARSr-CoV i MERSr-CoV. Częstymi objawami infekcji koronawirusem 2019-nCoV są gorączka, zmęczenie, suchy kaszel, duszność itp. Niektórzy pacjenci wykazują takie symptomy, jak zespół ostrej niewydolności oddechowej, wstrząs septyczny, kwasica metaboliczna, która jest trudna do wyleczenia i zaburzenia krzepnięcia. Część pacjentów ma łagodne objawy i nie ma gorączki. Większość pacjentów ma dobre rokowania, podczas gdy niektórzy są w stanie krytycznym lub nawet umierają.
Zarówno IgG jak i IgM są immunoglobulinami, które są produkowane przez system immunologiczny, które mają chronić przed koronawirusem 2019-nCoV. Poziom przeciwciał IgM zaczyna rosnąć w ciągu tygodnia od zarażenia i osiąga szczyt po 2-3 tygodniach. Przeciwciała IgG pojawiają się później niż IgM (zazwyczaj 14 dni od infekcji) i osiągają szczyt w 5 tygodniu i mogą być obecne w organizmie przez nawet kilka miesięcy.

ZASADA DZIAŁANIA
Próbka (krew pełna/surowica/osocze) przepływa ruchem kapilarnym od separatora krwi do strefy koniugatowej , gdzie zachodzi reakcja koniugacyjna pomiędzy przeciwciałami IgM i IgG w próbce i antygenem koronawirusa 2019-nCoV znakowany złotem koloidalnym, aby utworzyć kompleks immunologiczny przeciwciało IgM/IgG i antygen znakowany złotem koloidalnym.

POBIERANIE I PRZYGOTOWANIE PRÓBEK

 1. Rodzaj próbki: surowica, osocze, pełna krew.
 2. Osad i zawiesina w próbce mogą mieć negatywny wpływ na wynik testu.
 3. Powinny być one usunięte przez wirowanie przy 3000g przez 10 minut.
 4. Próbki hematolityczne, lipemiczne i mętne nie powinny być używane.
 5. Próbki krwi pełnej/osocza mogą traktowane antykoagulantem heparyną sodową czy EDTA. Po pobraniu próbki, test powinien być wykonany w ten sam dzień.

 

WYKONANIE TESTU NA KORONAWIRUSA
Przed wykonaniem testu należy uważnie zapoznać się z instrukcją.

 1. Test przed użyciem doprowadzić do temperatury otoczenia. Test należy wykonywać w temperaturze pokojowej.
 2. Test wyjąć test z torebki z folii aluminiowej i położyć na suchej i równej powierzchni.
 3. Zakroplić jedną kroplę (ok. 20µl ) próbki surowicy, osocza i pełnej krwi przy użyciu zakraplacza do miejsca nakładania próbki, następnie dodać 2-3 krople buforu (ok. 60µl). Uruchomić pomiar czasu.
 4. Odczytać wynik po 10 minutach i zinterpretować wynik.


OGRANICZENIA METODY

 1. Wynik test uzyskanego za pomocą produktu przeznaczony jest tylko do celów klinicznych i nie powinien stanowić jedynej podstawy do diagnozy klinicznej lub leczenia. Postępowanie kliniczne z pacjentem powinno rozważone w połączeniu z jego innymi objawami, reakcją na leczenie i epidemiologią oraz innymi testami laboratoryjnymi.
  Zaleca się powtórzyć test dla próbek wątpliwych w odstępach czasowych.
 2. Na dokładności detekcji ma wpływ proces pobrania próbki. Niewłaściwe pobranie próbki i proces przechowywania może mieć wpływ na wyniki testu. Należy unikać przechowywania próbek w wysokiej temperaturze i w miejscu wystawionym na światło słoneczne.
 3. Zestaw służy do jakościowego do wykrywania przeciwciał IgM i IgG nowego koronawirusa w próbce, ale nie jest przeznaczony detekcji ilościowej.
 4. Z powodu ograniczeń metodologii badania, wynik negatywny nie wyklucza infekcji nowym koronawirusem. Aby postawić dokładną diagnozę, zaleca się wzięcie pod uwagę wyników innych testów i objawów klinicznych.

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!

Polecani lekarze
kwiecień 17, 2020
kwiecień 17, 2020
pl Polish
X