Menu
X
  • image
  • image
  • image
Informacje o klinice
Jesteśmy wielospecjalistycznym ośrodkiem medycznym, który kompleksowo łączy ze sobą najwyższą jakość usług medycznych świadczonych prywatnie z bezpłatnym leczeniem w ramach kontraktu z NFZ.
Nasi doświadczeni specjaliści świadczą opiekę medyczną w zakresie:
  • Ambulatoryjnym
  • Specjalistycznym
  • Leczenie szpitalnego (zabiegowego)
Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt medyczny, który zapewnia Naszym Pacjentom najwyższy poziom bezpieczeństwa i gwarantuje, że leczenie odbywa się na światowym poziomie.
Jesteśmy w wąskim gronie prywatnych klinik medycznych współpracujących z Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach, dzięki czemu Nasi Pacjenci mają zapewnioną opiekę światowej klasy ekspertów.
W Klinice Nova najważniejszy jest Pacjent jest to sacrum, dla którego wciąż rozwijamy i podnosimy poziom opieki medycznej w Naszej placówce każdego dnia. Naszą najlepszą wizytówką są tysiące zadowolonych Pacjentów.

LECZENIE ZAĆMY – BEZPIECZNY ZABIEG

Metodą wykorzystywaną w Klinice Nova jest fakoemulsyfikacja ultradźwiękami, która uznana jest za najbezpieczniejszą i dającą najlepsze rezultaty operacyjnego leczenia zaćmy. Zaletą tej metody jest szybsze gojenie się rany, z powodu wykonywania bardzo  małego cięcia, które nie wymagające zakładania szwów. Wczesna stabilizacja widzenia po zabiegu zmniejsza możliwość wystąpienia astygmatyzmu pooperacyjnego Przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że nie ma konieczności pozostania w ośrodku po zabiegu.

Operacja usunięcia zaćmy
Podczas operacji zaćmy w oku wykonujemy mikrocięcie 2,2 mm – 2,4 mm, przez które wprowadzamy narzędzia. Wprowadzone narzędzia kruszą chorą soczewkę poruszając się w różnych kierunkach wykorzystując przy tym minimalną energię ultradźwiękową. Po usunięciu reszty zmętniałej soczewki, chirurg okulista wprowadza za pomocą specjalnego aplikatora zwiniętą sztuczną soczewkę, która natychmiast po jej wprowadzeniu rozwija się centralnie w źrenicy.
Cały zabieg trwa ok. 10-20 min. i jest bezbolesny, najczęściej jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jednak o jego formie ostatecznie decyduje lekarz. Rekonwalescencja po zabiegu jest niezwykle szybka, Pacjent zazwyczaj odzyskuje komfort codziennego funkcjonowania zaledwie kilka dni od przeprowadzonej operacji.

 

Formularz rejestracyjny:

Nasi lekarze specjaliści
dr n. med. Paweł Szkaradek leczenie operacja zaćmy kontakt
dr n. med. Paweł Szkaradek
Leczenie zaćmy
lek. Anna Banaś-Cebula leczenie operacja zaćmy kontakt
lek. Anna Banaś-Cebula
Leczenie zaćmy
Umów się na zabieg
image

© Copyright 2017 Zaćma bez kolejek – Bezpieczny Zabieg. Logowanie. Panel administracyjny.