Menu
X
image

Rodzaje soczewek w operacji zaćmy

Soczewki jednoogniskowe

Najczęściej wszczepianą soczewką podczas zabiegu usunięcia zaćmy jest soczewka jednoogniskowa, np. Alcon Acrysof® lub Alcon Acrysof® IQ. Pozwala ona na uzyskanie dobrego widzenia do dali, ale nie jest zaprojektowana tak, aby przywrócić równocześnie widzenie do bliży i na odległości pośrednie. Oznacza to, iż do wykonywania codziennych czynności, takich jak praca z komputerem czy czytanie, cały czas potrzebne będą okulary. Ta soczewka jest standardem stosowanym w ramach zabiegu refundowanego.

 

Soczewki jednoogniskowe toryczne

Jednoogniskowa soczewka toryczna, taka jak Alcon Acrysof® IQ® Toric, pozwala na uzyskanie dobrego widzenia na jedną odległość, najczęściej do dali oraz korekcję astygmatyzmu. Po operacji usunięcia zaćmy z wszczepieniem jednoogniskowej soczewki torycznej nie potrzebne jest już stosowanie korekcji szkłami cylindrycznymi do dali i do bliży. Do czytania potrzebna będzie korekcja standardowymi szkłami.Ta soczewka jest zasadniczo niedostępna w ramach zabiegu „na NFZ”.

 

Soczewki wieloogniskowe

Wieloogniskowa soczewka wewnątrzgałkowa, tak jak Alcon Acrysof® IQ Restor®, jest skonstruowana tak, że umożliwia po zabiegu dobre widzenie zarówno do dali, jak i do bliży. Jej wszczepienie pozwala osobom po operacji zaćmy na zminimalizowanie potrzeby używania okularów do czytania. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki wieloogiskowe toryczne

Wieloogniskowa soczewka toryczna, np. Alcon Acrysof® IQ Restor® Toric, zapewnia  dobre widzenie z do dali i do bliży dodatkowo koryguje astygmatyzm. Jej wszczepienie pozwala osobom po operacji zaćmy na zminimalizowanie potrzeby używania okularów zarówno do dali jaki i do bliży, a także okularów z cylindrami korygującymi astygmatyzm. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki trójoogniskowe

Soczewka trójogniskowa, taka jak Alcon Acrysof® IQ PanOptix® działa w sposób najbardziej zbliżony do pracy naturalnej soczewki, zapewniając bardzo dobre widzenie w całym zakresie odległości, do bliży, do dali i do odległości pośrednich –  ok. 60 cm najbardziej dogodnych dla wykonywania wielu codziennych czynności np. pracy z komputerem. Jest to doskonałe rozwiązanie także dla osób aktywnych –  np. uprawiających sport. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

 

Soczewki trójogniskowe toryczne

Soczewka trójogniskowa toryczna np. Alcon Acrysof® IQ PanOptix® Toric pozwala na uzyskanie bardzo dobrego widzenia do bliży, do dali, a także na odległości pośrednie i dodatkowo koryguje astygmatyzm. Ten rodzaj soczewki jest dostępny w ramach zabiegu pełnopłatnego.

No Tag have Found!
Back To Home

© Copyright 2017 Zaćma bez kolejek – Bezpieczny Zabieg. Logowanie. Panel administracyjny.