Menu
X
image

Wady wzroku towarzyszące zaćmie – prezbiopia

Zaćma to wrodzona lub nabyta choroba oczu, która niejednokrotnie prowadzi do trwałej utraty wzroku. Schorzenie to polega na zmętnieniu soczewki naturalnej znajdującej się w oku. Zaćmie często towarzyszą wady wzroku, takie jak astygmatyzm czy prezbiopia. Dzięki nowoczesnym soczewkom wieloogniskowym i torycznym łatwo jest pozbyć się ich podczas zabiegu usunięcia zaćmy.

Prezbiopia

Prezbiopia, czyli inaczej starczowzroczność to naturalny proces powodujący pogorszenie widzenia z bliska. Dotyka osoby w wieku od 40. roku życia i jest schorzeniem, na które z wiekiem będzie dotyczyć każdego. Jest to spowodowane tym, że z upływem lat soczewka oka traci swoją elastyczność, a co za tym idzie zdolność akomodacji, co objawia się niewyraźnym widzeniem z bliska. W praktyce oznacza to konieczność noszenia okularów lub soczewek kontaktowych do czytania i innych czynności wymagających dostrzegania szczegółów z niewielkiej odległości.

Zabieg usunięcia zaćmy stwarza możliwość stałej korekcji prezbiopii dzięki zastosowaniu wieloogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych. Są one skonstruowane tak, że skupiają światło w dwóch lub nawet trzech miejscach, pozwalając na uzyskanie dobrego widzenia do bliży, dali oraz odległości pośrednich. Osoba po operacji usunięcia zaćmy ze wszczepem soczewki wieloogniskowej, w przeciwieństwie do soczewki jednoogniskowej, zazwyczaj nie potrzebuje okularów do bliży, lub potrzebuje ich w minimalnym zakresie.

No Tag have Found!
Back To Home

© Copyright 2017 Zaćma bez kolejek – Bezpieczny Zabieg. Logowanie. Panel administracyjny.