Menu
X

Centrum Medyczne Mavit - Katowice

Specjalizacje: Okulistyka
Popularne Zabiegi: Operacja zaćmy,  leczenie jaskry, witrektomia, laseroterapia

Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach funkcjonuje od lutego 2010 roku. W placówce świadczony jest szeroki zakres usług diagnostycznych oraz operacyjnych z zakresu okulistyki, laryngologii, chirurgii szczękowo-twarzowej i chirurgii stomatologicznej. Otaczamy opieką medyczną dorosłych i dzieci. Szpital funkcjonuje całodobowo.

CM MAVIT nieustannie dba o wysoką jakość świadczonych usług, inwestując w najnowocześniejszy sprzęt medyczny i współpracując z wybitnymi specjalistami chorób oczu. W gronie lekarzy Centrum są uznane autorytety, doktorzy, profesorowie. Kadra lekarska regularnie uczestniczy w sympozjach naukowych w kraju i za granicą, dzięki czemu może proponować Pacjentom najnowocześniejsze rozwiązania medyczne.

Z zakresu okulistyki w Szpitalu przeprowadzane są:

 • operacje usunięcia zaćmy u dzieci i dorosłych
 • operacje jaskry
 • operacje zaćmy z jaskrą
 • operacje zeza u dzieci i dorosłych
 • witrektomia
 • leczenie wysiękowej postaci AMD i DME
 • realizacja programu lekowego w wysiękowym AMD
 • operacje powiek
 • wewnątrzgałkowa chirurgia refrakcyjna – soczewki fakijne, wieloogniskowe, astygmatyczne
 • przezkanalikowa laserowa dakrocystorhinostomia (LDCR)
 • laseroterapia w cukrzycy i jaskrze
 • fotokoagulacja siatkówki
 • witreoliza
 • drobne zabiegi

LECZENIE ZAĆMY – BEZPIECZNY ZABIEG

Szpital CM MAVIT w Katowicach stosuje jedne z najnowocześniejszych rozwiązań w leczeniu zaćmy.

Podczas przeprowadzania zabiegów usunięcia zaćmy w Szpitalu w Katowicach używane są zestawy chirurgiczne CUSTOM-PAK® firmy Alcon. Zawierają one wszystkie jednorazowe, jałowe materiały medyczne i akcesoria sprzętowe, wstępnie przygotowane (rozpakowane), niezbędne do usunięcia zaćmy, zestawione w uzgodnionej kolejności w opakowaniu jednostkowym.

W Szpitalu oferowane są najnowocześniejsze soczewki wewnątrzgałkowe wszczepiane po operacji uśnięcia zaćmy. Implanty soczewkowe dobierane są indywidualnie dla każdego Pacjenta, uwzględniając prowadzony tryb życia oraz oczekiwania dotyczące jakości widzenia po operacji. Odpowiednio dobrane soczewki mogą przywrócić komfort widzenia sprzed choroby, a nawet go poprawić. Zabieg usunięcia zaćmy wykonywany jest jednorazowo, a jego efekty utrzymują się przez całe życie, pozwalając cieszyć się nową jakością widzenia.

Gwarancja najwyższej jakości

Szpital jest nowocześnie urządzoną i doskonale wyposażoną placówką, co gwarantuje wysoki poziom oferowanych świadczeń medycznych. Centrum Medyczne MAVIT od początku swojej działalności stawia na wysoką jakość świadczonych usług medycznych, bezpieczeństwo Pacjentów i najwyższy poziom opieki, co potwierdzają Certyfikaty Zarządzania Jakością zgodne z normą ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001. W 2015 roku Szpital Specjalistyczny CM MAVIT w Katowicach uzyskał certyfikat akredytacyjny Ministra Zdrowia przyznawany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.

Zapraszamy Pacjentów z okolicznych miast: Tarnowskie Góry, Bytom, Zabrze, Gliwice, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Tychy, Częstochowa, Chrzanów, Żory, Rybnik.

Nasi lekarze specjaliści

dr n. med. Grażyna Błażejewska-Meller
dr n. med. Witold Korzekwa
lek. Krystian Czajkowski
lek. Robert Barucha
lek. Marcin Rubajczyk

Umów się na zabieg

image

Najpopularniejsze operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!