Menu
X

Odchudzanie – kiedy warto sięgnąć po odsysanie tłuszczu?

image

Zbyt wysoka cyfra na wadze potrafi wpędzić zarówno kobiety, jak i mężczyzn w ogromne kompleksy. Nadwaga może być wynikiem choroby, spożywania zbyt dużej ilości wysokokalorycznych potraw lub braku aktywności fizycznej. Niektóre osoby poprzez jedzenie poprawiają sobie nastrój i w konsekwencji tego wplątują się w problemy z zaburzeniami odżywiania. Najgorszym sposobem walki z nadwagą jest dramatyczne ucinanie ilości spożywanego jedzenia i próby osiągnięcia szybkiego efektu. Praca nad swoim ciałem musi trochę potrwać i może wiązać się z koniecznością testowania różnych rozwiązań. Warto pamiętać o tym, że wszelkie dostępne możliwości są dobre, ale należy zawsze dopasowywać stosowany sposób do swoich własnych potrzeb. Nie u każdego sprawdzi się taka sama dieta czy ćwiczenia – czasami potrzebna może okazać się liposukcja. Trzeba wiedzieć w którym momencie wyczerpaliśmy już dotychczasowe sposoby i czas skorzystać z pomocy specjalistów.

Na początek jedzenie i ruch

Bez względu na przyczyny naszej nadwagi – na początku zawsze warto przyjrzeć się spożywanemu przez nas jedzeniu. Czasami nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że jemy za dużo – podjadanie, wysokokaloryczne napoje i alkohol to najczęstsze dietetyczne błędy, których nawet nie zauważamy. To one jednak powodują, że waga nie chce spadać i zaczynamy odczuwać frustracje. A wystarczy tylko zadbać o odpowiedni deficyt kaloryczny i faktycznie przestrzegać zasad zdrowego odżywiania. Nie zapominając o odpowiedniej suplementacji. Dzięki temu powinniśmy również szybko zacząć czuć się lepiej i mieć więcej energii.

Drugim najpopularniejszym sposobem jest oczywiście sport. Wybierając lubianą dyscyplinę możemy jednocześnie rozwijać swoje hobby i tracić nadprogramowe kilogramy, a naszą motywacją będzie coraz lepsza kondycja i wygląd ciała. Dla niektórych osób problemem staje się tutaj ogólna niechęć do wykonywania jakichkolwiek ćwiczeń lub lęk związany z ryzykiem wyśmiania na siłowni bądź podczas biegania w miejscu publicznym. Nie można zapominać o tym, że dużą skutecznością charakteryzują się także ćwiczenia wykonywane w domu – a my w ten sposób możemy czuć się bezpieczniej i bardziej swobodnie.

A potem liposukcja?

Liposukcja nazywana jest także odsysaniem tłuszczu i stanowi końcowy etap odchudzania, który może zapewnić nam upragnione wymodelowanie sylwetki. Skorzystanie z niej nie jest oczywiście konieczne, ale może okazać się, że nie będziemy w stanie osiągnąć takiego samego efektu przy pomocy ćwiczeń i diety. Liposukcja nie może jednak nigdy stać się jedynym środkiem do utraty niechcianej nadwagi. Zabieg warto wykonać tylko u sprawdzonych specjalistów.

 

~artykuł sponsorowany
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!