Menu
X

Laserowa korekcja wzroku – Jaka cena? na NFZ? Gdzie zrobić?

image

Laserowa korekcja wzroku stanowi najbardziej efektywną metodę leczenia wad refrakcyjnych wzroku. Jaka jest jej cena i czy można wykonać ją na NFZ? Sprawdź!

Zabieg laserowej korekcji wzroku to innowacyjna metoda leczenia wad refrakcji. Dzięki niemu będziesz mógł zrezygnować z noszenia okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Dowiedź się, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kliniki okulistycznej oraz ile kosztuje laserowa korekcja wzroku!

Czym jest zabieg laserowej korekcji wzroku?

Zabieg laserowej korekcji wzroku pozwala na korekcje wad refrakcji – krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Głównym celem operacji jest odzyskanie zdolności ostrego widzenia bez konieczności korzystania z okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych. Powodem wystąpienia zaburzeń refrakcji są różnorodne zmiany patologiczne w oku, które powodują, że obraz zamiast na siatkówce jest zlokalizowany przed nią lub za nią. Podczas laserowej korekcji wady wzroku lekarz okulista za pomocą specjalnego lasera kształtuje przednią powierzchnię rogówki, nadając jej odpowiednią grubość oraz kształt. Dzięki czemu jej siłą łamiąca ulega zmianie, tak że oglądany obraz lokalizuje się na siatkówce, a pacjent odzyskuje prawidłową ostrość wzroku.

Rodzaje laserowej korekcji wzroku

Metody laserowej korekcji wzroku w zależności od przebiegu pierwszego etapu zabiegu, są podzielone na powierzchniowe i głębokie. Techniki powierzchniowe, do których zalicza się metodę EBK oraz EpiLasik, polegają na usunięciu nabłonka rogówki. Następnie lekarz okulista za pomocą lasera dokonuje ablacji błony Bowmana oraz powierzchniowego zrębu rogówki, tym samym niwelując wadę wzroku. Laserowa korekcja wady wzroku metodą powierzchniową może zostać przeprowadzona u osób z cienką rogówką, które nie kwalifikują się do technik głębokich. Do jej wad należy dłuższy okres rekonwalescencji, związany z koniecznością regeneracji usuniętego podczas zabiegu nabłonka rogówki. W metodach głębokich, takich jak Laski oraz iLasik, w pierwszym etapie operacji tworzy płatek rogówki, który pod koniec zabiegu powraca na swoje miejsce. Pozwala to na skrócenie okresu rekonwalescencji. Metody głębokie są preferowane u pacjentów z wysoką wadą wzroku.

Jaka najlepsza metoda?

Wiele osób przeglądając oferty klinki okulistycznych, zastanawia się, która z metod laserowej korekcji wzroku jest najlepsza. Tymczasem spośród licznych technik zabiegu, nie da się wyróżnić jednego spełniającego to kryterium dla wszystkich. Jednym z celów wizyty kwalifikacyjnej jest wybór tej metody, która zostanie indywidualnie dopasowana do Twoich preferencji, a także wyników badania wzroku. Podczas jej doboru, lekarz okulista zwraca szczególną uwagę na takie parametry jak grubość rogówki, wielkość oraz typ wady wzroku.

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Koszt zabiegu jest zależny od zastosowanej metody. Cena laserowej korekcji wzroku waha się w granicach od 5000 zł. Do całkowitego kosztu operacji wady wzroku należy również doliczyć cenę konsultacji specjalistycznej kwalifikującej do zabiegu oraz wizyt kontrolnych po nim. W niektórych klinikach okulistycznych pierwsza wizyta kontrolna do miesiąca od operacji jest bezpłatna. Aby cenę zabiegu korekcji wzroku rozłożyć na części, prywatne placówki okulistyczne coraz częściej oferują możliwość płatności ratalnej.

Laserowa korekcja wzroku na NFZ?

Laserowa korekcja wzroku stanowi obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w okulistyce. Jednak w dalszym ciągu nie jest refundowana przez NFZ. Zabieg możesz wykonać jedynie prywatnie.

Gdzie zrobić laserową korekcję wzroku?

Wybór odpowiedniej kliniki okulistycznej oferującej zabieg laserowej korekcji wzroku nie należy do łatwych. Dlatego musisz wiedzieć, na co w szczególności warto zwrócić uwagę, tak, żeby w Twoje oczy znalazły się w najlepszych rękach. Na pożądany efekt laserowej korekcji wzroku składa się wiele elementów. Należy do nich m.in. właściwa klasyfikacja pacjenta przed zabiegiem oraz edukacja po nim, nowoczesny sprzęt stosowany podczas operacji, wykwalifikowana kadra specjalistów. Oto kilka wskazówek, dzięki którym znajdziesz odpowiednią klinikę:

● przed umówieniem się na pierwszą wizytę, sprawdź opinie innych pacjentów korzystających z jej usług,
● warto wiedzieć od ilu lat, wybrane przez Ciebie miejsce działa na rynku – doświadczenie w wykonywaniu zabiegu laserowej korekcji wzroku jest niezwykle istotne,
● dowiedz się jakim sprzętem dysponuje,
● zapoznaj się z ofertą badań kontrolnych po zabiegu,
● zwróć uwagę formy płatności i cenę zabiegu korekcji wzroku – niektóre klinki mając na uwadze komfort swoich pacjentów, oferują możliwość płatności ratalnej,
● lokalizacja – choć odgrywa istotną rolę, nie powinna przesądzać o wyborze kliniki.

Więcej przeczytasz tu https://bezpiecznyzabieg.pl/zabieg/laserowa-korekcja-wad-wzroku/

 

 

 

 

~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!