Menu
X

Okulista – kiedy do okulisty, a kiedy do optometrysty?

image

Kiedy wpiszemy do wyszukiwarki internetowej hasło “okulista”, to okaże się, że przy licznych gabinetach okulistycznych, oprócz lekarzy specjalistów, działają także optometryści. Kim jest optometrysta? Czy zajmuje się tym samym, co okulista? Którego specjalistę zatem wybrać w przypadku wady wzroku?

Optometrysta to specjalista, który zajmuje się profesjonalnym badaniem oka, dobiera moc korekcji wzroku w postaci soczewek i/lub szkieł. Dodatkowo pomaga diagnozować różne choroby oczu, gdyż podczas pomiaru wady oczu jest w stanie wychwycić pewne nieprawidłowości. Wówczas optometrysta skieruje nas do dobrego lekarza specjalisty.

Okulista bowiem zajmuje się leczeniem wszelkich chorób oczu. Jego codziennością jest zmaganie się z różnego rodzaju przypadłościami typu zapalenie spojówek, podrażnienie oczu, ale także leczenie poważniejszych chorób typu jaskra, zaćma, czy nowotwory oczu. Lekarz okulista także dobierze właściwą korekcję wady wzroku, jednak jeśli w gabinecie obok ma wsparcie profesjonalisty – optometrysty, to na pewno jemu zleci wykonanie badania wzroku. Okulista i optometrysta to zgrany team i dzięki tym dwojgu specjalistom możemy mieć pewność, że nasz wzrok jest w dobrych rękach.

Lekarz okulista zapewnia pełną opiekę nad naszym narządem wzroku. Zmierzy ciśnienie, dokona podstawowych i tych bardziej zaawansowanych badań oczu. W trudnych przypadkach to lekarz wykona chirurgiczną ingerencję w narządu wzroku.

Nie zapominajmy jednak o dzieciach – w ich przypadku tak samo jak w odniesieniu do dorosłych bardzo ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty który fachowo i kompleksowo zajmie się badaniem wzroku jak i całego narządu (oka). Po wykonanych badaniach okulista wskaże jakie okulary, a przede wszystkim szkła będą najbardziej odpowiednie dla malucha. Warto by oprawki były odporne na zgniecenia czy wyginanie. Te cechy zapewnią trwałość okularów dla dziecka. Udajmy się do okulisty dziecięcego jeśli zauważymy niepokojące oznaki w zachowaniu dziecka, które mogą wskazywać na związek z zakłóconym widzeniem.

 

 

~artykuł informacyjny
No Tag have Found!
Treści z serwisu bezpiecznyzabieg.pl mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny i nie mogą zastąpić kontaktu z lekarzem lub innym specjalistą. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie porad i informacji zawartych w serwisie bez konsultacji ze specjalistą.

Jesteś tutaj:

Operacje i zabiegi

Operacja zaćmy

Bezbolesne leczenie zaćmy w prywatnych klinikach w całej Polsce. Trwająca tylko kilku minut, bezpieczna i wykonywana przez renomowanych specjalistów operacja zaćmy to najlepszy sposób na odzyskanie komfortu związanego z pełną sprawnością wzrokową. Szybki powrót do pełnej sprawności po niedługiej rekonwalescencji to jedna z podstawowych korzyści, jakie oferuje operacja zaćmy. Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów, by zasięgnąć więcej informacji.

Operacja na haluksy

Problem z haluksami? Wystarczy poddanie się godzinnemu zabiegowi, by o nim zapomnieć i odzyskać pełną sprawność ruchową i żyć pełnia życia. Operacja na haluksy wykonywana jest w prywatnych klinikach w całej Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami i co najważniejsze - przez specjalistów w dziedzinie chirurgii. Operacja na haluksy zlikwiduje zwyrodnieniowe utrudniające chodzenie, natychmiast przywracając komfort życia.

Operacje piersi

Operacje plastyczne likwidujące defekty piersi to nie fanaberie dążących do ideału kobiet. To konieczność, która przywraca chęć do życia i znacząco zwiększa pewność siebie. Operacje piersi wykonywane są prywatnie, w wielu klinikach w Polsce, przez grono chirurgów plastycznych o ogromnym doświadczeniu. Decydując się na operacje piersi można mieć pewność, że zostaje się oddanym w odpowiednie ręce, które zadbają o bezpieczeństwo pacjenta.

Laserowa korekcja wad wzroku

Wada wzroku, nawet wrodzona to już nie wyrok - to problem, który dzięki nowoczesnej technologii oraz postępowi medycyny można rozwiązać szybko, bezpiecznie i bezinwazyjnie. Pozwala na to laserowa korekcja wad wzroku, czyli zabieg, który wykonywany jest w prywatnych klinikach w całej Polsce przez najwyższej klasy specjalistów. Zaufaj im i sprawdź, czy Twoja wada wzroku kwalifikuje się do zabiegu. Już w kilka minut możesz spojrzeć na świat zupełnie inaczej!